Měli jsme trochu štěstí, přiznal vítězný Vettel

Sebastian Vettel přiznal, že Ferrari mělo v úvodním závodě letošní sezóny formule 1, Velké ceně Austrálie, trochu štěstí, když jeho tým dokázal využít virtuálního safety caru a dostat se před Lewise Hamiltona.
Měli jsme trochu štěstí, přiznal vítězný Vettel

Vettel v úvodu závodu kroužil na třetí pozici za Hamiltonem a svým týmovým kolegou Kimim Räikkönenem. Během virtuálního safety caru, který byl aktivován kvůli odstavenému vozu Romaina Grosjeana, však Vettel zajel k mechanikům a dostal se před oba piloty před sebou. Z boxů pak vyjel těsně před Hamiltonem na vedoucí pozici.

„Samozřejmě se cítím velmi dobře. Se safety carem jsme měli trochu štěstí,“ řekl Vettel. „Můj start mohl být lepší, příliš mi nevyšel, takže jsem se usadil na třetím místě a na konci prvního stintu jsem trochu ztratil kontakt s Lewisem a Kimim. Měl jsem drobné problémy s pneumatikami. Na měkké sadě v druhém stintu jsem se cítil lépe.

Modlil jsem se za safety car. Ve čtvrté zatáčce stálo auto a jí si říkal 'Ne', a pak někdo, myslím, že Haas, zastavil ve druhé zatáčce. Když jsem to viděl, byl jsem plný adrenalinu, i když byl závod zmražen, musel jsem dojet do boxů, všechno na limitu zkusit a vyjet ven.

Řekli mi, že to bylo s Lewisem opravdu těsné. Samozřejmě jsme dnes měli trochu štěstí, Lewis včera zajel skvělé kolo a pole position si zasloužil. Jel dobrý závod a na začátku si to kontroloval. Pak, jak jsem řekl, jsme měli trochu štěstí, ale bereme to. Je to dobrý začátek, dobré vítězství a motivace pro dalších několik týdnů.“

Räikkönen třetí

Úspěšný úvodní závod sezóny pro Ferrari podtrhl třetím místem Räikkönen.

„Neměli jsme moc štěstí, ale co můžeme dělat? Naštěstí to byl Seb, kdo měl štěstí, alespoň to bylo v našem týmu,“ řekl Räikkönen.

„Po celý den jsem měl slušnou rychlost, ale je těžké tu předjíždět. Ve druhé zatáčce jsem mohl zaútočit na Lewise, ale nemohl jsem předjet, tak jsem se snažil jen jet za ním a něco zkusil při zastávkách v obxech, ale nevyšlo to.

Dostali jsme se trochu pod tlak, ale dokázali jsme udržet třetí místo. Red Bull měl čerstvější pneumatiky, ale my je dokázali udržet za sebou. Nakonec, třetí místo je pro začátek dobré.“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone 

Diskuze (46) Další článek: O vítězství nás připravil softwarový problém, myslí si u Mercedesu
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10