Měli jsme problémy s motorem, přiznal po závodě vítězný Hamilton

Lewis Hamilton potvrdil zisk pátého titulu mistra světa formule 1, který vybojoval před dvěma týdny v Mexiku, vítězstvím ve Velké ceně Brazílie. Dnešní vítězství se však nerodilo jednoduše.
Měli jsme problémy s motorem, přiznal po závodě vítězný Hamilton

Hamilton sice po startu z pole position najížděl na vedoucí pozici do první zatáčky, v závodě mu však byl největším soupeřem Max Verstappen.

„Trápili jsme se, měli jsme problémy s motorem. V jednu chvíli nás (Max Verstappen) předjel, jako bychom stáli na místě,“ přiznal Hamilton.

Zdálo se, že na Verstappenův útok již Hamilton nebude mít odpověď. Verstappena však o první místo připravil kontakt s okolo pomalejším Estebanem Oconem, po kterém se ve druhé zatáčce pilot Red Bullu roztočil a propadl. Hamilton viděl celý incident z první řady.

„Zřejmě udělali chybu, a to nás vrátilo zpět do hry. Viděl jsem, jak se to stalo, a nebylo to něco, co by mě nějak překvapilo. Viděl jsem je spolu bojovat, ale nebojovali o pozici. Já bych k tomu přistoupil jinak,“ řekl Hamilton.

„Naštěstí byl schopen pokračovat a nikomu se nic nestalo. Podle mě šlo o závodní incident. Max je ale takový průbojný člověk. Já jsem ale skutečně hrdý, nezajímám se o nikoho jiného!“

Bottas pátý

Nejlepší pětku uzavřel v závodě Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas. I díky němu si Mercedes zajistil zisk pátého titulu v Poháru konstruktérů v řadě.

„Jsem skutečně šťastný a hrdý na to, že jsem součástí tohoto týmu. Toto je díky tvrdé práci každého jednoho člena týmu, jak v továrně v Brackley a Brixworthu, tak také tady na trati, tento titul si skutečně zaslouží! Obvykle je tu jen pár lidí, kteří jsou neustále v záběru, v našem týmu je ale spousta, spousta skrytých hrdinů, všem vám děkuji!“ řekl Bottas k zisku Poháru konstruktérů.

„Dnešní závod byl trochu zrádný, na startu šlo všechno podle plánu a mohli jsme získat, pak to ale bylo obtížnější. V prvním stintu jsem se potýkal s přehříváním pneumatik, ve druhém jsem měl problémy s puchýřkováním střední směsi pneumatik, takže jsme museli zastavit znovu. Myslím, že jsme dnes neměli úplně rychlost, byl to náročnější závod, než jsme očekávali. Před závodem jsem byl více optimistický, pro Mercedes je to ale skvělý den.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Neprofesionální, hodnotí Ocon incident, při kterém do něj strkal Verstappen

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00