Měli jsme penalizace vybrat v Monze, zní z Mercedesu

Mercedes si při zpětném pohledu myslí, že penalizace pro Hamiltona měl vybrat raději v Monze. Ve Spa má problémy s pneumatikami.
Měli jsme penalizace vybrat v Monze, zní z Mercedesu

Hamilton získal tři čerstvé komponenty a dostal penalizace ve výši 55 míst. Po startu z konce startovního pole to ale podle Wolffa nebude mít snadné. 

Matematika je jasná. Pokud Rosberg vyhraje a Hamilton skončí 7., budou mít oba stejný počet bodů.

„V určité fázi jsme to museli udělat,“ řekl Wolff. „Když se podíváte na odstupy, bude pro něj těžké získat zpět dobré pozice.“

Když se na situaci podívá Mercedes zpětně, tak by postupoval podle Wolffa jinak a Monza by byla lepší volbou. Na druhou stranu Wolff dodává, že na základě informací, které měli před víkendem, postupovali s rozhodnutím správně.

„Pokud bude horko, bude pro něj velmi těžké získat zpět rozumnou pozici.“

Rosberg sice získal pole position, ale rozdíl byl poměrně malý a to i s ohledem na délku okruhu. „Vypadá to, že se více než ostatní týmy potýkáme s přehřátím a puchýři,“ připouští Wolff. V závodě se ovšem jeho jezdci mohou problematické superměkké směsi vyhnout.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (30) Další článek: Bude výhodnější Ricciardova nebo Verstappenova strategie?
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.