Měli jsme katastrofální sezónu, řekl Marchionne. Pomůže Byrne?

Nový prezident Ferrari Sergio Marchionne označil v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport loňskou sezónu za katastrofální. Ferrari podle něj potřebovalo změnu.
Měli jsme katastrofální sezónu, řekl Marchionne. Pomůže Byrne?

„Luca odvedl skvělou práci za 23 let,“ řekl Marchionne, „ale v loňském roce jsme měli katastrofální sezónu, byl čas na změnu.“

Marchionne ovšem dodává, že zlepšení nepřijde hned. Nový šéf Scuderie Maurizio Arrivabene již dříve uvedl, že počítá jen s minimem vítězství a i to bude úspěch.

Novinář Leo Turrini, který má z Ferrari vždy velmi dobré informace, píše, že by na voze mohl spolupracovat legendární designer Rory Byrne. Jihoafričan podle Turriniho nikdy nepřerušil svou pupeční šňůru s Ferrari, ale nyní by mohl úzce spolupracovat s Jamesem Allisonem. Byrne je takovým trochu záhadným mýtem. Duchovní otec éry Michaela Schumachera se měl podílet na vozech i v předešlých letech a to včetně toho loňského. Vidět na trati to nebylo, což ale neznamená, že to musela být jeho chyba. V Maranellu v posledních letech panoval podle některých dnes již bývalých zaměstnanců slušný chaos. Připomeňte si rozhovory s Marmorinim nebo Costou:

Marmorini: Pro Ferrari jsme udělali motor, jaký chtěli

Marmorini: Pro Ferrari jsme udělali motor, jaký chtěli

Costa: U Ferrari o všem rozhoduje Montezemolo  

Costa: U Ferrari o všem rozhoduje Montezemolo  

Foto: Profimedia

Další článek: Alonso a Ferrari: Pohádka bez šťastného konce

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10