Měli jsme katastrofální sezónu, řekl Marchionne. Pomůže Byrne?

Nový prezident Ferrari Sergio Marchionne označil v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport loňskou sezónu za katastrofální. Ferrari podle něj potřebovalo změnu.
Měli jsme katastrofální sezónu, řekl Marchionne. Pomůže Byrne?

„Luca odvedl skvělou práci za 23 let,“ řekl Marchionne, „ale v loňském roce jsme měli katastrofální sezónu, byl čas na změnu.“

Marchionne ovšem dodává, že zlepšení nepřijde hned. Nový šéf Scuderie Maurizio Arrivabene již dříve uvedl, že počítá jen s minimem vítězství a i to bude úspěch.

Novinář Leo Turrini, který má z Ferrari vždy velmi dobré informace, píše, že by na voze mohl spolupracovat legendární designer Rory Byrne. Jihoafričan podle Turriniho nikdy nepřerušil svou pupeční šňůru s Ferrari, ale nyní by mohl úzce spolupracovat s Jamesem Allisonem. Byrne je takovým trochu záhadným mýtem. Duchovní otec éry Michaela Schumachera se měl podílet na vozech i v předešlých letech a to včetně toho loňského. Vidět na trati to nebylo, což ale neznamená, že to musela být jeho chyba. V Maranellu v posledních letech panoval podle některých dnes již bývalých zaměstnanců slušný chaos. Připomeňte si rozhovory s Marmorinim nebo Costou:

Marmorini: Pro Ferrari jsme udělali motor, jaký chtěli

Marmorini: Pro Ferrari jsme udělali motor, jaký chtěli

Costa: U Ferrari o všem rozhoduje Montezemolo  

Costa: U Ferrari o všem rozhoduje Montezemolo  

Foto: Profimedia

Další článek: Alonso a Ferrari: Pohádka bez šťastného konce

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.