Měli jsme druhé nejrychlejší auto, ne třetí, brání se McLaren

Šéfinženýrovi McLarenu Timu Gossovi se nelíbí, že se o letošním vozu z Wokingu hovoří jako o třetím nejlepším autě, a tak pomocí čísel dokázal, že MP4-25 byl druhý nejrychlejší.
Měli jsme druhé nejrychlejší auto, ne třetí, brání se McLaren

"Nejsem rád, když jsem druhý nejrychlejší," přiznal Goss. "Ale ještě horší je, když se nesprávně říká, že jsme třetí nejrychlejší."

Nejrychlejším vozem roku 2010 byl Red Bull RB6, takže pokud hovoříme o druhém místě, musí se McLaren srovnávat s Ferrari. "V průběhu sezóny byla naše kvalifikační rychlost jen o 0,001 sekundy pomalejší než Ferrari, což je zanedbatelné," počítal Goss. 

"Čistě závodní rychlost měl MP4-25 o 0,136 sekundy na kolo rychlejší než Ferrari. Celkově to znamená, že náš vůz byl o 0,074 sekundy na kolo rychlejší než Ferrari."

McLaren nijak zvlášť netěší, že byl druhý nejrychlejší, jelikož být druhý znamená být první poražený. Proto se ještě srovnal s vítězným monopostem Red Bullu.

"I když jejich auto bylo ve startovním poli celkově nejrychlejší a my jsme dokázali být nejlepší jen při dvou příležitostech v kvalifikacích (Montreal a Monza), v závodech jsme měli lepší rychlost hned v sedmi Grand Prix: v Bahrajnu, Austrálii, Číně, Kanadě, Belgii, Itálii a Abú Zabí," vyčetl Goss.

Další článek: Video: Otevírací ceremoniál zábavního parku Ferrari World v Abú Zabí

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.