Měli by používat zdravý rozum, říká Vettel o své penalizaci

Lando Norris ameriko  |  20. 10. 2018 11:36

Můj učitel autoškoly tvrdil: "Máš přednost, ale jestli to ví také ti, co ji nemají." Takže vysvětlím - všichni musíme prudce zabrzdit, ale když zabrzdím já jako první, tak zabrzdí i ten za mnou i když musí? Když dojíždíš na křižovaku se světly a jsi první a ted vidíš, že jedeš 60km ale naskakuje žlutá a červená. Když na to dupneš, tak zastavíš, na hraně křižovaky, ale ti za tebou za staví o tebe. Takže situace od situace, samozřejmně, je lepší menší zlo tu křižovaku pár vteřin po červené projet.

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 20. 10. 2018 11:42

Jasně, já tne princip chápu, přenášet ho ale do F1 je docela nešťastné. Ať už z toho důvodu, že ta technika je úplně jinde a řidičské schopnosti jsou úplně jinde. Taktéž jezdci dostávají do sluchátka informaci o tom, že se něco takového blíží (minimálně ti jezdci, kteří jedou za ním (budeme-li předpokládat případ, že první jezdec informaci nestihne s předstihem dostat. Prostě tady v F1 může právě to nezpomalení mít fatální následky (ironií je, že je to opačně s tím případem z reálu). Nemyslet si Bianchi, že nemusí zpomalit tolik (protože proč, žejo), mohl tady ještě být. A my jsme se nemuseli dívat na to lešení na autech.

Lando Norris ameriko  |  20. 10. 2018 11:48

Já mám spíš dojem, že se to opět dramatizuje víc než je nutné, protože to udělal Seb. To potom když někdo překročí rychlost v boxech, příklad, tak vlastně ohrozí životy všech mechaniků...? Víš a to je přesně to o čem se pořád mluví a o čem hlavně mluví Seb, že by to měli komisaři pozuzovat citlivěji a v kontextu k situaci. Pokuta a body v tomhle případě na místě, ale proč ztráta 3 míst na startu závodu?

No tak není to jenom Seb, dramatizuje to těmito výroky jenom on sám :) V této sezóně dostali stejnou pentli myslím Ocon a Rici (myslím že to byli tihle dva). A když překročíš rychlost v boxech tak máš pentli průjezd boxy (třeba v závodě), to samé by se stalo v závodech pokud bys nezpomalil dostatečně při vlajkách (nebo jiný druh trestu).
A posuzovat tohle podle kontextu? Jako nastavit precedens, že pokud někoho zabiješ, klesneš o X míst? Takže jezdci s "fingers crossed" projedou rychle sektor doufajíc v to, že nikoho nezabijí a dostanou jenom pokutu? (Jejíž hodnota by beztak byla, jak už jsme si mohli všimnout, vůči jejich platům směšná, tady u Seba ještě směšnější)? Kam vlastně tak v tréningu spěchal? Pomohla mu ta půlminuta, kterou nahnal? Ať už chceš nebo ne, bezpečnost se po Bianchiho smrti ve F1 řeší opravdu hodně.

Lando Norris ameriko  |  20. 10. 2018 12:14

Ale vis dobre, jak je to mysleno. Ten samy prestupek jinych pilotu se tady tak neresil a tolik spiny jako na Seba, se na ne nehazelo.

Tak samozřejmě že se to u pilotů jako je Seb nebo Hamilton řeší více než třeba u Ocona. Ale tohle je diskuze ke článku, kde to rozmazával sám Vettel a očividně má nějaká pravidla úplně v paži, jeho vyjádření zní tak, jako by vlastně ani za nic nemohl :)

Tak doufam, ze mu to za to stalo, tohle uvazovani a ten cas,co v mokrem treningu takhle vyuzil ponese v zavode sve ovoce :)

Okurky od Znojmie, vždy správně naložené. Jako Okurka.

Pomozte vymýtit smrt z našich silnic. Jezděte po chodníku!

Kus pravdy má, ale hlavně ten zdravý rozum by měl používat sám a na tom být jak je.

Sebastian Vettel Killa-Gorilla  |  20. 10. 2018 10:29

FIA musí zajistit aby nebyla ani teoretická šance na to aby jejich mazánek Hamilton přišel o titul, jinak by letěli a kdo by chtěl přijít o teplé místečko v Paříži kde akorát dřou gaťě na pr deli

ty tvoje teorie o FIA, Pireli atd..... už jsou trapné. To že včera pršelo je taky ovlivnění od FIA? Včera si tady psal něco o objektivitě, ale to si se asi spletl.

Ne za počasí může Angela.

Pomozte vymýtit smrt z našich silnic. Jezděte po chodníku!

Lewis Hamilton baju4fun  |  20. 10. 2018 10:15

Kdyby radši zašel k McLarenu na kafe a nesnažil se dělat machra pod červenejma vlajkama.

Lando Norris ameriko  |  20. 10. 2018 11:37

Proč si hraješ ty na machra a hlavně na ženskou? Vždyt to je ještě horší.


1 2 3 4 5 6 7

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

10:49 | Před 50 lety zemřel Bruce McLaren.
1. června | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
1. června | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.