Měli by používat zdravý rozum, říká Vettel o své penalizaci

Finance? To je jako trest? Když se to pohybuje v řádech tisíců, možná desetitisíců euro? Pro Vettela, kterej má kontrakt na cca 40 mega ročně?
Napomenutí? Zrovna za ignorování výstražných vlajek? Po tom, co se stalo v Japonsku 2014? To je trochu málo.
Trestnej bod, proč ne. Ale ten většinou "nechodí sám" a stejně ho ve spoustě případů doprovází pentle. Ale souhlasím, 2 trestné body, proč ne.

Lando Norris ameriko  |  20. 10. 2018 13:46

Já nevím, ale v civilním životě taky dostane stejnou pokutu dělník, jako majitel 10ti firem za stejnou rychlou jízdu.

Třeba v Norsku ne :) Ale tyhle neustálé analogie s normálním životem- probůh, F1 není běžný silniční provoz...
Pokud by za tenhle hazard byla dána pokuta třeba 5000€, jezdci ze špičky klidně můžou jezdit ve žlutých sektorech jak je jim zlíbí, vůbec je to totiž bolet nebude.

Michael Schumacher Schumi1  |  20. 10. 2018 13:56

Ano finance, protože NEIGNOROVAL výstražné vlajky!!! mám takovej zvláštní pocit že už jsem to psal

Oukej, tak pardon, budeme slovíčkařit. Nezpomalil tak, aby neporušil deltu a tím pádem znění pravidla. Je to lepší? :) Ten zbytek ohledně toho, jak jsou peněžité tresty ve F1 bezzubé platí dál.

Michael Schumacher Schumi1  |  20. 10. 2018 13:14

jinak tady máš Bianchiho, může mi prosím říct co má ten Japončik v ruce za vlajku?? a klidně i minutu po Bianchiho nehodě! https://www.youtube.com/watch...

Co má tohle dokázat? :D Tady je telemetrie https://www.youtube.com/watch...

žluté vlajky byly celý minisektor před nehodou, ani náznak zpomalení.

Michael Schumacher Schumi1  |  20. 10. 2018 13:52

Když vidím tohle video, tak vidím že v tom místě jeli všichni úplně stejně, vlastně ješte o kus rychleji...Ericson, Button, Hulk, Bottas, ...Chilton dokonce 247km/h, takže Bianchi neudělal vůbec nic zvláštního, jen měl prostě smolika, kdyby tam pouze on jel 120 to by asi nebylo moc normální, a myslim že i dost nebezpečný.

Kdyby tam jeli všichni jak měli, tedy opravdu tak, aby i na mokré vozovce a teoretickém vyjetí z dráhy jejich monopost nedoklouzal až k bariéře a ještě měl tolik energie aby nadzvedl několikatunový jeřáb, Bianchi nejspíš ještě žije. Jenže když to prostě nebudeš tyhle přešlapy tvrdě trestat, bude se tohle dít dál a dál. No a reakcí na to samozřejmě FIA, logicky, přidá kolem auta ještě 3 další druhy lešení.
Tady to zpomalení na deltu v minisektorech je děláno právě proto, aby nikdo nezískal výhodu (samozřejmě, aféra z VSC ukazuje, že to není úplně 100% ale na tak krátkou vzdálenost je to zanedbatelné) a nikdo neměl potřebu jet riskantně.

Michael Schumacher Schumi1  |  20. 10. 2018 14:05

Takže podle tebe jel Vettel riskantně,......v pohodě to jsi mohl napsat na začátku. je to tvůj názor, můj zase je, že jel pomalu a bezpečně. ......To co se stalo Bianchimu se může stát klidně zítra nebo za týden zas, protože pod žlutou vlajkou se nemusí jezdit 100, nesmí se pouze předjíždět.

Pokud jel rychleji, než delta doporučená FIA, která nejspíše ví co dělá tak ano, riskoval. A zbytečně. V tréningu je sice málo času ale dělat tohle kvůli půl minutě, kterou reálně získal (+-) je fakt hloupost :) A pod žlutou vlajkou musí v těch minisektorech, jak jsem již psal, dodržet určitou deltu (kterou Vettel překročil). A být tohle opatření v Japonsku (a udělat to Bianchi tak, aby deltu dodržel) tak tady ještě je. Klidně by mohl z trati vyletět ale určitě né v takové rychlosti aby se stalo co, co se stalo :)

Mclaren F1  |  20. 10. 2018 11:35

Když on chudák všude vidí jen červenou, ta barva už mu asi nepřijde ničím zvláštní kdyby byli startovací světla zelený tak ani neodstartuje

Mclaren F1  |  20. 10. 2018 11:37

V civylu projíždí křižovatky na červenou asi

FoxPw  |  20. 10. 2018 11:05

Je to stejné jako v běžném provozu. Kdybych striktně dodržoval platné předpisy, tak už jsem několikrát mrtvý. Lepší je někdy, když je to zřejmé, porušit předpisy, než se nechat předpisově zabít. Jestli za ním někdo jel, tak ho v tříšti vody nemusel vidět a při "předpisovém" zpomalení by ho mohl nabourat a moc by mu nepomohlo, kdyby byl pak viník potrestán.

Jak by ho mohl zezadu někdo nabourat? Budou-li všichni dodržovat danou hodnotu zpomalení? Právě být tam víc takových, kteří si řeknou "však co, nic nehrozí" tak se zvýší riziko toho, co píšeš. Pokud zpomalí všichni tak, jak mají, nemůže k ničemu takovému nikdy dojít.


1 2 3 4 ... 7

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

11:39 | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.