Měla jsem vůbec právo být v pozici zástupkyně šéfa týmu, zamýšlí se Williamsová

Od poloviny loňské sezóny už tým formule 1 Williams nevede žádný člen rodiny Williamsových. Velkou cenou Itálie odešel z pozice šéfa týmu sir Frank Williams a jako zástupkyně jeho dcera Claire.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Měla jsem vůbec právo být v pozici zástupkyně šéfa týmu, zamýšlí se Williamsová | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Williams se v posledních letech výkonnostně trápí. Patří k nejpomalejším týmům celé formule 1 a dobrá není ani jeho finanční stránka. Rodina Williamsových, která rodinný tým vedla od samotného začátku, se proto rozhodla jej prodat americké společnosti Dorilton Capital.

Ačkoliv měla Claire Williamsová nabídku pokračovat i pod novým majitelem, nebylo by podle ní správné, aby v takové situaci vedla tým, který už nepatří její rodině.

V podcastu Racing Lives se nyní poohlédla za svým působením u Williamsu.

„Je to fascinující, když teď máte čas se za tím ohlédnout. Obvykle si říkám: 'Bože můj'. Většinu času se za to stydím. 'Opravdu jsem to udělala těm lidem? Byla jsem hlupák? Měla jsem vůbec právo být v té pozici?' Všechny tyto otázky si kladu,“ řekla Williamsová.

„Dala jsem do toho všechno. Nemyslím, že jsem mohla dát ještě více. Ke konci, když to bylo opravdu těžké, minulý rok a dva předchozí, jsem vyzrála, protože byla výzva se přes to dostat. Dokážu být celkem tvrdohlavá. Můžete se zeptat mých rodičů nebo kohokoliv jiného, kdo mě zná. Nikdy se nevzdávám. Možná bych měla, nevím, ale to jsou otázky, které si nyní kladu.“

Formuli 1 budeme navždy milovat, rozloučila se Claire Williamsová

Formuli 1 budeme navždy milovat, rozloučila se Claire Williamsová

Williamsová přitom v týmu začínala jako tisková delegátka. Až když se ale stala zástupkyní šéfa týmu, uvědomila si, že práce v týmu formule 1 zabere spoustu času.

„Nejste mechanik nebo tak. Vedení týmu formule 1 vás ale fyzicky zničí. Jste neustále v letadle, nelétáte jen na závody. Mezi tím létáte na schůzky a neustále do různých zemí,“ popisuje.

„Není tam žádné volno, žádná přestávka na oběd. Minutu mluvíte s jezdcem, který chce více peněz, nebo je tam problém se sedačkou, nebo kluk dole říká, že jim v továrně chybí šroubek.

„Musíte být schopni myslet na všechno. Milovala jsem to a chybí mi to. Bylo to skvělé a přála bych si, abych mohla pokračovat.“

Další článek: Je to kamarád, hned jsem běžel za ním, říká Evans o kolizi s Lynnem

17:23 | Překvapení se nekoná... Portugalsko se odjede bez fanoušků.
15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.

GP Portugalska 2021

Pátek 30. dubna 2021
1. trénink 12.30–13.30
2. trénink 16.00–17.00
Sobota 1. května 2021
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 2. května 2021
Závod 16.00