Měl jsem štěstí, že kolem mě zrovna nikdo nejel, přiznává Pérez

Pro McLaren byla Velká cena Koreje 2013 plná dramatických událostí. Oba piloti se museli potýkat s problémy, oba ale závod dokončili. Button na osmém, Pérez na desátém místě.
Měl jsem štěstí, že kolem mě zrovna nikdo nejel, přiznává Pérez

Oba piloti McLarenu dokázali i přes všechny problémy dokončit Velkou cenu Koreje 2013 na bodovaných příčkách. Jenson Button si na své konto připsal osmé místo, ze kterého měl vzhledem k situaci velkou radost: "Jsem opravdu rád, že jsem získal tyhle body, protože čtyři body jsou za dnešek skvělým výsledkem."

Mistr světa z roku 2009 však lituje, že se připletl do karambolu v prvním kole. "Zatáčka číslo tři vždycky byla během prvního kola něco jako bordel. A samozřejmě, stala se tam nehoda. Auto dostalo ránu, jelo ze široka a narazilo do mě. Ten kontakt poškodil moje přední přítlačné křídlo. Nezpůsobovalo mi to ale tolik problémů, co se týče udržení se s ostatními vozy vpředu, jenom to pak začalo hodně škodit teplotě, takže jsme museli ve čtvrtém kole zajet pro nový nos. To mě stálo trochu času," posteskl si pilot.

Ještě nešťastnější ze závodu ale odchází Buttonův týmový kolega Sergio Pérez. "Rozhodně jsme si dneska zasloužili víc, měli jsme obrovskou smůlu," stěžoval si Mexičan. Pérez měl v tu chvíli na mysli hlavně moment, kdy se mu na trati najednou rozletěla pneumatika, na které před tím odjel jednadvacet kol. Ojetá pravá přední pneumatika nejspíš nevydržela probrzdění, kterého se pilot jen chvíli před její explozí dopustil. Při tomto incidentu navíc došlo k poškození Pérezova předního přítlačného křídla.

"Bylo štěstí, že v tu chvíli kolem mě nebyla žádná další auta. Pořád je to ale z týmového pohledu velké zklamání. Jeden takovýhle incident nám zničil celý pokrok, jakého jsme během tohoto víkendu dosáhli," řekl Pérez zklamaně. 

Další článek: Massa: Kdybych auto nestočil, sejmul bych Rosberga

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00