Měl jsem štěstí, přiznal po nehodě v Q1 Leclerc

Charles Leclerc se do Velké ceny Maďarska vozů formule 1 kvalifikoval na čtvrté pozici i přesto, že v první části kvalifikace narazil v poslední zatáčce do bariéry.
Měl jsem štěstí, přiznal po nehodě v Q1 Leclerc

Pilot Ferrari poděkoval týmu za opravu svého vozu, se kterým skončil po smyku v poslední zatáčce v bariéře z pneumatik.

„Měl jsem velké štěstí, že jsem mohl znovu jet. Musím velmi poděkovat týmu za to, co udělali,“ řekl Leclerc a přiznal, že se musí vyvarovat podobných chyb jako v maďarské kvalifikaci, minulém závodě v Německu a nehody v kvalifikaci na městské trati v Baku.

„V této části kvalifikace to byla naprosto zbytečná chyba. Dvě chyby ve dvou velkých cenách. Ta první je podle mě pochopitelná (Leclerc v Německu chyboval na mokré trati a skončil v bariéře, pozn. redakce), ale tahle rozhodně ne,“ řekl. „Kdybych zůstal ve zdi, bylo by to ještě horší. Musím se z těchto chyb poučit.“

Leclerc také řekl, že roli v jeho nehodě sehrál i slipstream z vozu jeho týmového kolegy Sebastiana Vettela.

„Seb začal kolo přede mnou, věděl jsem, že ztratím nějaký přítlak. Byl jsem překvapen, ale byla to moje chyba. Q3 ale byla z mého pohledu velmi pozitivní. Samozřejmě ztrácíme půl sekundy, ale se svým kolem jsem spokojen.“

Leclerc porazil Vettela popáté za sebou

Leclerc i tak dokázal Vettela v kvalifikaci porazit, když obsadil čtvrté místo. Je to přitom již pátá kvalifikace v řadě, ve které byl z jezdců Ferrari rychlejší Leclerc.

Vettelovi dělá navíc vrásky na čele rychlost Red Bullu, který dnes díky Maxi Verstappenovi získal pole position.

„Přítlak. Nemyslím si, že našli něco extra. Byli rychlí už týdny před tím, než jsme přijeli sem,“ odpověděl Vettel na to, co bylo pro zisk pole position pro Red Bull klíčové.

„Mají samozřejmě nevýhodu na straně motoru, tady ale motor není důležitý. Věděli jsme, že budou silní. Věděli jsme, že Mercedes bude silný, protože mají nejlepší balíček, my ale samozřejmě nemůžeme být spokojeni s tím, když sedíme vzadu a nejsme schopni zasáhnout do toho boje. Doufejme, že se zítra pojede na víc zastávek v boxech, jinak to bude obtížné,“ předpovídá Vettel.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Seidl o čtvrtém místě: Vše se může rychle změnit a ztráta na první týmy je stále velká
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30