Měl jsem štěstí, přiznal po nehodě v Q1 Leclerc

Charles Leclerc se do Velké ceny Maďarska vozů formule 1 kvalifikoval na čtvrté pozici i přesto, že v první části kvalifikace narazil v poslední zatáčce do bariéry.
Měl jsem štěstí, přiznal po nehodě v Q1 Leclerc

Pilot Ferrari poděkoval týmu za opravu svého vozu, se kterým skončil po smyku v poslední zatáčce v bariéře z pneumatik.

„Měl jsem velké štěstí, že jsem mohl znovu jet. Musím velmi poděkovat týmu za to, co udělali,“ řekl Leclerc a přiznal, že se musí vyvarovat podobných chyb jako v maďarské kvalifikaci, minulém závodě v Německu a nehody v kvalifikaci na městské trati v Baku.

„V této části kvalifikace to byla naprosto zbytečná chyba. Dvě chyby ve dvou velkých cenách. Ta první je podle mě pochopitelná (Leclerc v Německu chyboval na mokré trati a skončil v bariéře, pozn. redakce), ale tahle rozhodně ne,“ řekl. „Kdybych zůstal ve zdi, bylo by to ještě horší. Musím se z těchto chyb poučit.“

Leclerc také řekl, že roli v jeho nehodě sehrál i slipstream z vozu jeho týmového kolegy Sebastiana Vettela.

„Seb začal kolo přede mnou, věděl jsem, že ztratím nějaký přítlak. Byl jsem překvapen, ale byla to moje chyba. Q3 ale byla z mého pohledu velmi pozitivní. Samozřejmě ztrácíme půl sekundy, ale se svým kolem jsem spokojen.“

Leclerc porazil Vettela popáté za sebou

Leclerc i tak dokázal Vettela v kvalifikaci porazit, když obsadil čtvrté místo. Je to přitom již pátá kvalifikace v řadě, ve které byl z jezdců Ferrari rychlejší Leclerc.

Vettelovi dělá navíc vrásky na čele rychlost Red Bullu, který dnes díky Maxi Verstappenovi získal pole position.

„Přítlak. Nemyslím si, že našli něco extra. Byli rychlí už týdny před tím, než jsme přijeli sem,“ odpověděl Vettel na to, co bylo pro zisk pole position pro Red Bull klíčové.

„Mají samozřejmě nevýhodu na straně motoru, tady ale motor není důležitý. Věděli jsme, že budou silní. Věděli jsme, že Mercedes bude silný, protože mají nejlepší balíček, my ale samozřejmě nemůžeme být spokojeni s tím, když sedíme vzadu a nejsme schopni zasáhnout do toho boje. Doufejme, že se zítra pojede na víc zastávek v boxech, jinak to bude obtížné,“ předpovídá Vettel.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Seidl o čtvrtém místě: Vše se může rychle změnit a ztráta na první týmy je stále velká

9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.
19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
15. června | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00