Měl jsem spíše nějaký tým koupit, přiznává Haas

Gene Haas připustil, že by udělal lépe, kdy při svém vstupu do formule 1 koupil některý z týmů, než aby založil zcela nový tým.
Měl jsem spíše nějaký tým koupit, přiznává Haas

Americký tým Haas F1 se za technické pomoci Ferrari stal prvním týmem, který do formule 1 vstoupil od sezóny 2010, kdy se na start postavily vozy týmů Lotus, Virgin a HRT.

Od zakládání zcela nového týmu přitom Geneho Haase odrazoval také šéf formule 1 Bernie Ecclestone, který mu doporučoval, aby spíše odkoupil již fungující tým.

„Bernie pořád říkal 'Proč prostě nekoupíš už existující tým?', což byl ve skutečnosti lepší nápad, protože v té době tam bylo jen deset týmů, takže z ekonomického pohledu by to bylo mnohem výhodnější,“ řekl Haas Autosportu a přiznal, že finanční bonusy za umístění v nejlepší desítce konečného hodnocení Poháru konstruktérů by se hodily.

„Bernie měl zřejmě pravdu, protože když jste mezi týmy v nejlepší desítce, plyne z toho pro vás spousta výhod. Nejen, že dostanete peníze ze 'Sloupce A', mohou vám ale také být proplaceny letenky na přepravu nákladu a osob v týmu. Týmy, které jsou tam už déle, se dočkají velké finanční pomoci.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci v reklamách: Fernando Alonso

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.