Měl jsem spíše nějaký tým koupit, přiznává Haas

Gene Haas připustil, že by udělal lépe, kdy při svém vstupu do formule 1 koupil některý z týmů, než aby založil zcela nový tým.
Měl jsem spíše nějaký tým koupit, přiznává Haas

Americký tým Haas F1 se za technické pomoci Ferrari stal prvním týmem, který do formule 1 vstoupil od sezóny 2010, kdy se na start postavily vozy týmů Lotus, Virgin a HRT.

Od zakládání zcela nového týmu přitom Geneho Haase odrazoval také šéf formule 1 Bernie Ecclestone, který mu doporučoval, aby spíše odkoupil již fungující tým.

„Bernie pořád říkal 'Proč prostě nekoupíš už existující tým?', což byl ve skutečnosti lepší nápad, protože v té době tam bylo jen deset týmů, takže z ekonomického pohledu by to bylo mnohem výhodnější,“ řekl Haas Autosportu a přiznal, že finanční bonusy za umístění v nejlepší desítce konečného hodnocení Poháru konstruktérů by se hodily.

„Bernie měl zřejmě pravdu, protože když jste mezi týmy v nejlepší desítce, plyne z toho pro vás spousta výhod. Nejen, že dostanete peníze ze 'Sloupce A', mohou vám ale také být proplaceny letenky na přepravu nákladu a osob v týmu. Týmy, které jsou tam už déle, se dočkají velké finanční pomoci.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci v reklamách: Fernando Alonso

18:19 | Trochu kuriózní situace. Pérez dostal tento víkend dvě napomenutí. Za blokování Gaslyho v kvalifikaci a za souboj s Gaslym v závodě. Při třetím napomenutí v sezóně ho čeká penalizace 10 míst.
18:08 | Sergio Pérez dostal za souboj s Gaslym napomenutí.
16:28 | Stroll dostal za limity a kolizi tři trestné body. Do závodu měl na kontě 0, takže žádný problém.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton