Měl jsem být o tři desetiny rychlejší, říká Hamilton po zisku 75. pole position

75. vítězství v kvalifikaci si dnes v přípravě na Velkou cenu Francie vozů Formule 1 připsal Lewis Hamilton. Úspěch Mercedesu stvrdil druhým nejrychlejším časem jeho týmový kolega Valtteri Bottas.
Měl jsem být o tři desetiny rychlejší, říká Hamilton po zisku 75. pole position

Oba piloti Mercedesu přitom do závěrečné části kvalifikace postoupili na super měkké směsi pneumatik, na které také do zítřejšího závodu odstartují. Jezdci Ferrari naopak do závodu vyrazí z ultra měkké sady. Hamilton si není jistý, zda Ferrari neudělalo svým rozhodnutím chybu.

„Opravdu nevím. Oni jsou pro závod na ultra měkké a nejsem si jistý, proč se rozhodli pro ultra měkké spíš než pro super měkké. My jsme na super měkkých. Možná vědí něco, co my nevíme, nebo možná udělali chybu. To zjistíme zítra,“ řekl Hamilton.

Hamilton si zajistil 75. pole position v kariéře Formule 1. Brit však podle svých slov mohl zajet ještě lepší kolo.

„Vždy se snažím být perfektní, ale na trati jsem ztratil nějaký čas. Myslím, že jsme byli v časech velmi vyrovnaní, já ale v prvních dvou sektorech ztrácel tři desetiny. V prostřední části okruhu jsem ztratil obrovské množství času, ale naštěstí se mi podařilo to napravit v posledním sektoru a stáhl jsem to zpátky.

Měl jsem být o tři desetiny rychlejší, ale nevadí, beru to. Jsem perfekcionista, proto jsem někdy frustrovaný některými věcmi. Mám opravdu radost z pole position. Tým odvedl skvělou práci a je skvělé tu být zpátky.“

Bottas si pochvaluje nový motor

Valtteri Bottas po kvalifikaci připustil, že má v průběhu víkendu Velké ceny Francie problém držet tempo se svým týmovým kolegou Hamiltonem.

Velkou část druhého pátečního tréninku musel Bottas strávit v garáži kvůli úniku vody na novém motoru Mercedesu. V kvalifikaci na Velkou cenu Francie Bottas za Hamiltonem zaostal o 118 tisícin sekundy. 

„Nebylo to špatné kolo, ale nebylo ani perfektní. Mám tento víkend problém zajet perfektní kolo, přišel jsem o většinu druhého volného tréninku a ve třetím tréninku jsme nejeli vůbec (kvůli dešti - pozn. redakce), takže to bylo takové stahování každou jízdou, ale první a druhé místo je pro nás skvělé.“

Úspěch v kvalifikaci přitom Bottas připisuje novému motoru. „Nový motor se zdá být dobrý. Tým na něm odvedl skvělou práci. Snad i zítra prokážeme, že je dobrý,“ říká Bottas.

„Myslím, že jsme to rozhodně potřebovali. Je před námi vyrovnaná sezóna a je dobré, že jej máme pro tento závod. Samozřejmě by týmu pomohl v Montrealu, ale teď jsme tady a jsme v první řadě, takže je to dobré.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel je s třetím místem v kvalifikaci spokojen