Měl Bottas podíl na zpackané zastávce? Tvrzení Wolffa Fina překvapilo

Valtteri Bottas musel odstoupit z Velké ceny Monaka poté, co se mechanikům nepodařilo sundat pravou přední pneumatiku. Toto Wolff naznačil, že to mohla být z části vina jezdce.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Měl Bottas podíl na zpackané zastávce? Tvrzení Wolffa Fina překvapilo | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Mechanici při zastávce v boxech zjednodušeně řečeno pistolí ohoblovali plochy, kterými se matice povoluje. Toto Wolff po závodě řekl, že podíl viny mohl mít i Bottas, který zastavil o pár centimetrů dál, než by měl.

„Ano, byl jsem překvapen. Viděl jsem video a podle mě jsem zastavil přesně tam, kde jsem měl, takže jsem byl docela překvapený,“ uvedl Bottas.

„Samozřejmě jsem chtěl vidět všechny reporty o tom, kde jsem zastavil. Myslím, že jsem byl tak dva nebo tři centimetry od středové čáry. A když máte takovou přesnost normálně, je to docela dobré. Víte, může se klidně stát, že to přejedete o 10, 15 centimetrů, takže si myslím, že to bylo docela přesné.“

„Proběhla podrobná analýza všeho, co se stalo, proč se to stalo, jak můžeme zabránit tomu, aby se to v budoucnu opakovalo. Takže jde opravdu o to, abychom se z problému poučili a napravili ho.“

„Myslím, že tým to nyní plně chápe, provedli jsme nápravu a doufejme, že se to nebude opakovat.“

Bottas, který zažívá svůj nejhorší start do sezony v roli jezdce Mercedesu, přiznal, že mu trvalo pár dní, než se ze zklamání vzpamatoval.

„Musím říct, že mi to pár dní zabralo. Nebyl to nejlepší začátek sezony. Je zklamáním, když je vaším cílem získat dobré body a postihne vás takový problém. Ale překonal jsem to, našel jsem si způsob, jak se přes to dostat, a mám chuť zase závodit.“

Další článek: Verstappen Hamiltonovi rekordy nezávidí

Témata článku: , ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února