Mechaniky Williamsu bude trénovat společnost bývalého sprintera Johnsona

Williams uzavřel partnerství s firmou Michael Johnson Performance, které mu přinese nejen sponzora, ale také trenéry především pro mechaniky.
Mechaniky Williamsu bude trénovat společnost bývalého sprintera Johnsona

Michael Johnson se coby sprinter proslavil v devadesátých letech, když vyhrával zlaté medaile na olympiádách a mistrovství světa. Jeho doménou byly především tratě na 200 a 400 metrů, úspěchy zaznamenal i ve štafetách. Kariéru atleta zakončil olympiádou v Sydney v roce 2000, po níž přiznal, že několik let dopoval.

V roce 2007 založil společnost Michael Johnson Performance Inc. (MJP), která se nyní spojila s týmem Williams. Týmy z Grove bude nosit loga MJP a lidé z této firmy pomůžou s fyzickou přípravou především mechanikům Williamsu, ale také vyhodnotí tréninkové plány všech ostatních.

"Jsem velkým fanouškem formule 1 od své první návštěvy Grand Prix ve Spa v roce 1990, kde jsem měl tu čest setkat se se sirem Frankem Williamsem," řekl Johnson. "Jsem přesvědčený, že zkušenosti a znalosti biomechaniky, ze kterých těžili četní hráči amerického fotbalu, týmy Premier League a olympijské federace, budou užitečné také pro mechaniky týmu Williams při jejich snaze ukrojit setiny či dokonce desetiny sekundy z jejich času při zastávkách v boxech."

Další článek: Horner: Red Bull by měl být za přístup k juniorům chválen, ne kritizován

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10