Mechanici týmů na okruzích budou mít omezenou pracovní dobu

Nová Sportovní pravidla pro rok 2011 přinášejí opatření, které zakazuje nonstop práci na vozech před pátečními a sobotními jízdami.
Mechanici týmů na okruzích budou mít omezenou pracovní dobu

Světová rada schválila článek 30.19 Sportovních regulí, který říká, že členové týmu, kteří jsou jakkoliv zapojení do provozu vozů, mají zákaz vstupu do prostoru okruhu "během dvou šestihodinových časových úseků, které začínají deset hodin před plánovaným začátkem prvního a třetího volného tréninku.

To v praxi bude znamenat, že pokud první volný trénink začne ve standardních 10 hodin dopoledne, mechanici nebudou smět v garážích pracovat od čtvrteční půlnoci do 6 hodin ráno v pátek. Po pátečních volných trénincích začne tento zákaz platit až v 1 hodinu ráno v sobotu a skončí v 7 hodin ráno, protože 3. volný trénink začíná v 11 hodin.

"Ale každému týmu budou v průběhu sezóny uděleny čtyři individuální výjimky," dodávají pravidla.

Další článek: FIA zakázala pomocí pravidel kličkování na trati

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.