McNish: Di Resta by jednou mohl bojovat o titul

Podle skotského veterána Allana McNishe by mohl Paul di Resta bojovat o titul mistra světa, pokud bude mít k dispozici ten správný vůz. Pomoci by mu měly výkony, jako předvedl v Bahrajnu.
McNish: Di Resta by jednou mohl bojovat o titul

Podle dvojnásobného víteze 24 hodin Le Mans z let 1998 a 2008 Allana McNishe je Paul di Resta velkým příslibem. Zkušeného Skota jeho krajan zaujal zejména v nedávné Velké ceně Bahrajnu, kde dojel s monopostem Force India čtvrtý, ale velkou část závodu strávil na třetím místě a krátce dokonce vedl.

"Paul jel jako Jackie Stewart. Vypadalo to, jako když jedete pomalu, ale přitom jedete velmi rychle. Pokud mu někdo dá správné auto, může bojovat o titul mistra světa," věří McNish, který v F1 působil v letech 1990 až 2003 jako testovací a vývojový jezdec McLarenu, Benettonu, Loly, Toyoty a Renaultu. Svou jedinou závodní sezonu v F1 absolvoval v roce 2002 v barvách Toyoty, jejíž vůz, se kterým vstoupila do F1, předtím rok vyvíjel.

McNish v rozhovoru pro BBC Sport uvedl, že získat to správné auto nebude pro di Restu lehké, ale právě výkony jako v Bahrajnu by mu v tom mohly pomoci. "Myslím, že se zlepšil a dospěl. Absolvoval náročnou zimu, protože neměl týmového kolegu a dlouho byl jediným jezdcem v týmu, který pomáhal s vývojem. Je pořád mladý a má hodně let před sebou," vysvětluje McNish. "Výsledek, jakého dosáhl v Bahrajnu, mu dodá hodně sebevědomí a sebedůvěry. Myslím, že pódium je ve hře. Nemyslím, že by to bylo nereálné."

Sedmadvacetiletý di Resta není ve formuli 1 žádným nováčkem. Do formule 1 přišel v roce 2011 jako úřadující šampión DTM, předtím roku 2006 porazil v evropské sérii formule 3 Sebastiana Vettela. Ve svých prvních dvou sezonách v F1 v barvách Force Indie byl celkově třináctý, respektive čtrnáctý, a vždy prohrál se svým týmovým kolegou. Před letošní sezonou změnil způsob fyzické a psychické přípravy a letos je zatím osmý s dvaceti body.

 

Další článek: Pic: Caterham se musí soustředit hlavně na sebe

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon