McNish: Di Resta by jednou mohl bojovat o titul

Podle skotského veterána Allana McNishe by mohl Paul di Resta bojovat o titul mistra světa, pokud bude mít k dispozici ten správný vůz. Pomoci by mu měly výkony, jako předvedl v Bahrajnu.
McNish: Di Resta by jednou mohl bojovat o titul

Podle dvojnásobného víteze 24 hodin Le Mans z let 1998 a 2008 Allana McNishe je Paul di Resta velkým příslibem. Zkušeného Skota jeho krajan zaujal zejména v nedávné Velké ceně Bahrajnu, kde dojel s monopostem Force India čtvrtý, ale velkou část závodu strávil na třetím místě a krátce dokonce vedl.

"Paul jel jako Jackie Stewart. Vypadalo to, jako když jedete pomalu, ale přitom jedete velmi rychle. Pokud mu někdo dá správné auto, může bojovat o titul mistra světa," věří McNish, který v F1 působil v letech 1990 až 2003 jako testovací a vývojový jezdec McLarenu, Benettonu, Loly, Toyoty a Renaultu. Svou jedinou závodní sezonu v F1 absolvoval v roce 2002 v barvách Toyoty, jejíž vůz, se kterým vstoupila do F1, předtím rok vyvíjel.

McNish v rozhovoru pro BBC Sport uvedl, že získat to správné auto nebude pro di Restu lehké, ale právě výkony jako v Bahrajnu by mu v tom mohly pomoci. "Myslím, že se zlepšil a dospěl. Absolvoval náročnou zimu, protože neměl týmového kolegu a dlouho byl jediným jezdcem v týmu, který pomáhal s vývojem. Je pořád mladý a má hodně let před sebou," vysvětluje McNish. "Výsledek, jakého dosáhl v Bahrajnu, mu dodá hodně sebevědomí a sebedůvěry. Myslím, že pódium je ve hře. Nemyslím, že by to bylo nereálné."

Sedmadvacetiletý di Resta není ve formuli 1 žádným nováčkem. Do formule 1 přišel v roce 2011 jako úřadující šampión DTM, předtím roku 2006 porazil v evropské sérii formule 3 Sebastiana Vettela. Ve svých prvních dvou sezonách v F1 v barvách Force Indie byl celkově třináctý, respektive čtrnáctý, a vždy prohrál se svým týmovým kolegou. Před letošní sezonou změnil způsob fyzické a psychické přípravy a letos je zatím osmý s dvaceti body.

 

Další článek: Pic: Caterham se musí soustředit hlavně na sebe

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.