McLarenu vyšla volba pneumatik

McLaren odstartoval do závodu s měkčími pneumatikami a zvolil delší závěrečný stint. Hamiltonovi s Buttonem pneumatiky ke konci závodu odcházely, ale Angličané dokázali vybojovat třetí double v sezoně.

McLarenu ve Velké ceně Kanady vyšla strategie s volbou pneumatik. Tým z Wokingu oslavil třetí double v sezoně. Podruhé v řadě vyhrál Lewis Hamilton před Jensonem Buttonem. V tomto pořadí také vedou klasifikaci jezdců.

Hamilton startoval v Kanadě třikrát a vyhrál tu podruhé. V roce 2007 zde slavil první triumf v kariéře. "Byl to úžasný víkend, bylo to fantastické. Měl jsem výbornou podporu fanoušků, bylo tu spoustu Britů. Tým odvedl výjimečnou práci. Jsem na něj hrdý," rozplýval se šťastný vítěz, který již téměř tradičně poznamenal, že se jednalo o jeden z nejtěžších závodů jeho kariéry. Přestože mclareny teď dvakrát pokořily tým Red Bull, Hamilton ví, že tým z Milton Keynes má stále rychlejší vozy. "Děláme všechno, abychom se jim přiblížili. Na okruzích, kde je větší přítlak, mohou být pořád před námi, ale nepochybuji o tom, že se jim přibližujeme."

"O závodních víkendech odvádíme lepší práci. Doufejme, že v tom můžeme pokračovat. Dnes je pro mě zvláštní den. Vyhrál jsem tu svou první velkou cenu. Zopakovat to po třech letech je pro mě opravdovým potěšením," pochvaloval si mistr světa z roku 2008.

Hamilton sice startoval z pole position, ale po první zastávce klesl díky velmi těsnému souboji za Fernanda Alonsa. Málem mezi nimi došlo ke kontaktu. "Myslím, že jsem vyjel trochu před ním, ale neměl jsem zrovna nejlepší zastávku. viděl jsem ho, jak vyjížděl a pak jsem ho měl v mrtvém úhlu. Najednou byl vedle mě a vjížděli jsme spolu do zatáčky. Pak se dostal přede mě. Měl skvělou rychlost," popisoval tento těsný souboj Hamilton, který se později před Španěla znovu dostal. 

Druhý Button byl s druhým místem v cíli rovněž spokojen. Závod považuje podobně jako Hamilton za skvělý a náročný. "Bylo velmi těžké posoudit, kdy zatlačit na pneumatiky. Myslím, že v posledním stintu jsem přidal příliš brzy, ale dostalo mě to na druhou pozici, takže chci moc poděkovat celému týmu. Tenhle chlap (Hamilton) byl fenomenální," pochválil svého stájového kolegu. "Byl to vzrušující závod. Pro diváky byl úžasný, díky chování pneumatik byl jiný než obvykle."

Button také popřál rychlou rekonvalescenci závodnímu inženýrovi Jakobu Andreasenovi, který musel ze zdravotních důvodů opustit okruh už po kvalifikaci. "Jakob se podílel na původním nastavení, část výsledku patří jemu. Pak jsem spolupracoval s hlavním inženýrem Phil Prewem, který v posledních letech pomáhal Lewisovi. Vždy je zajímavé pracovat s novými lidmi a novými myšlenkami. Doufám, že Jakoba brzy uvidíme zpátky na trati," přeje si obhájce titulu.

Další článek: Red Bull podle Vettela nebyl favoritem

10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00