McLarenu v Kanadě škodilo teplo

Lewis Hamilton se v Kanadě kvalifikoval na druhém místě s nemalou ztrátou na pole position. Jenson Button se opět trápil. Zítra odstartuje desátý, navíc má problémy s brzděním.
McLarenu v Kanadě škodilo teplo

Pilot McLarenu Lewis Hamilton byl svým druhým místem v kvalifikaci na Velkou cenu Kanady překvapen, protože se tým z Wokingu v Montrealu trápil kvůli vyšším teplotám.

"Dneska to pro nás bylo rozhodně o něco těžší," přiznává nejrychlejší jezdec úvodních dvou tréninků na GP Kanady. "Trápili jsme se při práci s pneumatikami, hodně jsme se snažili dostat pneumatiky do pracovního režimu. Naštěstí jsme měli v Q3 novou sadu pneumatik, takže jsme jí mohli projít."

"Z výkonnosti mám radost a jsem překvapen, že nás vidím v první řadě. Zítra se budeme snažit ze všech sil. Já jsem naštěstí na celkem slušné pozici. Dlouhé jízdy se zdály být v pořádku, ale teď je tepleji, což věci mění, takže to bude těžké. Budeme se snažit odvést tu nejlepší práci a maximalizovat všechno, co můžeme udělat. Už se na to těším."

Hamilton je momentálně v šampionátu na čtvrtém místě a ztrácí třináct bodů na prvního Fernanda Alonsa. Sedmadvacetiletý Brit letos nevyhrál ještě ani jednu velkou cenu. "Samozřejmě chci vyhrát, ale tihle chlapi (Alonso, Webber, Vettel) jsou v tuhle chvíli ohromně rychlí. Nejsem si jistý, jestli máme takovou rychlost, ale počkáme a uvidíme," říká mistr světa z roku 2008.

Jenson Button už tolik optimismu nemá. Jako jediný musel využít všechny své super měkké pneumatiky už jen k tomu, aby se dostal do třetí části kvalifikace. V ní pak musel jezdit na měkkých pneumatikách, takže byl nakonec nucen spokojit se s desátým místem na startu do Velké ceny Kanady. Teď však lituje, že v Q3 vůbec vyjel na trať.

"Závod jsme chtěli začít na tvrdší směsi pneumatik (měkká směs). Abych byl upřímný, když se na to teď dívám, neměli jsme na ní vůbec jezdit, protože bylo velmi komplikované na ní někoho porazit," říká zklamaný Button.

"Plánovali jsme, že budu na desátém místě s měkčí směsí pneumatik (super měkká) a pak vyjedeme na té tvrdší (měkká). Možná jsme na ní ale neměli zajet pět kol," lituje Brit.

"Opravdu si nemyslím, že by tu byly nějaké risky se strategií. Obzvláště ne tady. Bude tu jedna nebo dvě zastávky v boxech. Myslím, že většina lidí bude mít dvě zastávky. Já budu samozřejmě startovat na jiných pneumatikách než těch devět vpředu, ale budu startovat na stejných pneumatikách jako všichni ti za mnou. Při nejmenším jsme na začátku téhle skupiny, předpokládám."

Nemalý problém Button vidí také v tom, že není zcela spokojen s brzděním. "Trochu strašidelné je taky to, že mi v tuto chvíli brzdění nepřipadá úplně ideální. Zítra tedy bude těžké dělat jakékoliv manévry," přiznává mistr světa z roku 2009.

Starší z pilotů McLarenu stále netuší, co stojí za jeho kvalifikačními neúspěchy. "Nemám ponětí. Rád bych to věděl, protože tím by se mi život hodně usnadnil. Po třech špatných kvalifikacích nepochopíte, co je špatně. První tři kvalifikace v této sezoně byly dobré – dvakrát jsem byl druhý a jednou čtvrtý. Teď jsem najednou jenom v desítce nejlepších. Nevím… Ale doufejme, že to brzy vyřešíme."

Další článek: GP Kanady 2012 - sobota

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10