McLarenu teď schází hlavně přítlak

Pohonnou jednotku má McLaren od Mercedesu, takže jeho letošní hlavní starostí je pořád aerodynamika, zejména přítlak.
McLarenu teď schází hlavně přítlak

Ve Wokingu se přes zimu soustředili na postavení ovladatelného monopostu, kterému budou inženýři rozumět, a to se jim podařilo. Pohonnou jednotku má od Mercedesu, takže ani v této oblasti nemá problémy.

Teď jde hlavně o aerodynamiku. „Trochu nám schází přítlak, takže musíme dohánět, ale máme vše pro to, abychom doháněli. Letošní vůz je ve srovnání s tím loňským mnohem lepší,“ chválil šéf týmu Eric Boullier.

Vývoj aerodynamiky bývá komplikovaný, pokud se nové díly neosvědčují na trati, ale letos McLaren nic takového netrápí.

„Naše chápání aerodynamiky a přítlaku vozu je letos mnohem lepší než loni,“ potvrdil Jenson Button. „Korelace mezi aerodynamickým tunelem a realitou je také velmi dobrá, možná dokonce lepší než v roce 2012, protože funguje.“

„Schází nám přítlak, ale aspoň máme dobré auto a nebojíme se na něj přihazovat přítlak, zatímco loni jsme nevěděli, jak bude auto reagovat.“

Mercedes není nedostižný, věří McLaren

Mercedes není nedostižný, věří McLaren

Další článek: Red Bull věří, že pokračující problémy se senzory zvýšily jeho šance u soudu

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.