McLarenu stále schází přítlak, pomoci by měly nové díly

MP4-24 má novou podlahu a přední přítlačné křídlo.
Letošní McLaren ztrácí na konkurenci především v oblasti přítlaku, což se projevuje zejména v rychlých zatáčkách. Ve snaze tyto problémy eliminovat nasadí tým v Istanbulu upravenou podlahu vozu a pozměněné přední přítlačné křídlo.

"Znovu máme upravenou podlahu vozu," prozradil Heikki Kovalainen, "která nám snad poskytne lepší přilnavost v rychlých zatáčkách. Také máme vylepšené přední křídlo ve snaze zvýšit úroveň přítlaku. V pátek tyto úpravy vyzkoušíme, abychom zjistili, jak se chovají. Doufám, že budou mít dobré výsledky, protože jsem si jistý, že tým by je nepřivezl, aniž by si myslel, že se výkonnost zlepší."

U McLarenu panují menší obavy z relativní ztráty výkonnosti stejně jako ve Španělsku. Důvodem jsou nároky okruhu na efektivnost aerodynamiky vozu. Podle Kovalainena ale nakonec problémy žádné vzniknout nemusí.

"Potenciálně nás čeká těžší víkend, než například v Monaku, co se celkové výkonnosti týče. Na tomto okruhu je více rychlých zatáček a to je oblast, v které máme trochu více problémů. Ale nikdy nevíte, stát se může cokoliv. Na některých jiných okruzích, jako je Bahrajn nebo Čína, byla naše rychlost v OK, takže by i tento víkend mohla být OK, i když možná ne jako v Monaku," dodal.
Další článek: GP Turecka 2009 - pátek

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00