McLarenu se podařilo opravit zničené převodovky

Fernando Alonso a Jenson Button neviděli cíl Velké ceny Singapuru kvůli poškození převodovek. Ty se ale nakonec podařilo opravit.
McLarenu se podařilo opravit zničené převodovky

Podle Motorsport.com žmolky z pneumatik a listí ucpaly chladič oleje. Teploty v převodovkách pak začaly rychle narůstat, dokonce prý byly nejvyšší, které v této části vozu kdy McLaren naměřil. Došlo k roztavení některých částí senzorů, takže inženýři přišli o data a jezdci museli do boxů.

„Když převodovka pracuje při podobných extrémních teplotách, začnete pozorovat poměrně katastrofální degradaci vnitřních komponent: ocel začne měknout a zuby převodových kol se začnou rozpadat,“ řekl výkonný ředitel McLarenu Jonathan Neale. Podle McLarenu dokonce i karbon začne při extrémních teplotách ztrácet strukturální vlastnosti.

„Zjistili jsme však to, že převodové skříně zůstaly neporušené, přestože čelily teplotám o 45 % vyšším, než na jaké byly navržené a které měly zvládnout.“

Tým si pochvaluje kvalitu oleje od ExxonMobil, který prý sehrál důležitou roli. „Vrátili jsme se do továrny, zkontrolovali převodovky, spustili je na dynamometru a zjistili, že neutrpěly žádné funkční problémy.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: V Austinu by byli rádi, kdyby se jelo v USA více závodů

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.