McLarenu se daří vylepšovat MP4-27, v Šanghaji bude rychlejší

Z prvních dvou závodů vyšel jako nejlepší tým úvodu sezóny McLaren. Ve Wokingu ale vědí, že musí rychle vyvíjet, aby se udrželi před konkurencí. Podle šéfa týmu Martina Whitmarshe se to daří.
McLarenu se daří vylepšovat MP4-27, v Šanghaji bude rychlejší

Bývaly doby, kdy se vozy formule 1 během mimoevropských závodů téměř neměnily a týmy čekaly s nasazením vylepšení na návrat na starý kontinent. Konkurence je ale velmi tvrdá, a proto je tempo vývoje čím dál hektičtější. Většina stájí plánuje úpravy už pro nadcházející GP Číny.

Patří mezi ně i McLaren. "Nezahálíme. Musíme auto zlepšovat, musíme nacházet výkonnostní zlepšení, což se nám naštěstí daří," uvedl Whitmarsh pro Sky Sports. "Jestli budou dostačující, to se uvidí, ale myslím, že můžeme být celkem spokojení s programem, který jsme dali dohromady."

Cílem pro McLaren nemůže být nic jiného než první místo, a to v sobotu i v neděli. Whitmarsh ale raději zůstává opatrný. "150. pole position týmu by byla skvělým výsledkem, ale do té doby se může stát ještě hodně věcí."

"Čína přijde po třítýdenní přestávce a všechny týmy se budou snažit zlepšovat své vozy, včetně nás. Je to prosté, jestli někdo vylepší své auto víc než my, může být v Číně okamžitě rychlejší než my."

Další článek: Grosjean: Moje sezóna začne až v Číně, ale je na co se těšit