McLarenu nepomohla ani úprava těsnění, znovu měl problémy

Ani třetí den předsezónních testů v Barceloně neproběhl pro tým z Wokingu bez potíží.
McLarenu nepomohla ani úprava těsnění, znovu měl problémy

McLaren byl ve svých přípravách na sezónu 2015 znovu zbrzděn, když i během třetího dne předsezónních testů v Barceloně nastaly problémy s rekuperační jednotkou MGU-K motoru Honda.

Již ve čtvrtek musel tým přerušit své jízdy kvůli potížím s těsněním kinetického motor–generátoru. V pátek byl ve svém programu limitován, neboť čekal na přepracovanou jednotku.

Ta byla do vozu instalována pro sobotní jízdy, potíže s těsněním se však vyřešit nepodařilo a McLaren musel znovu svůj program zredukovat.

Stáj z Wokingu ve svém prohlášení uvedla: „Po ranních jízdách vůz trpěl problémy s MGU-K podobnými těm, které jsme zaznamenali ve čtvrtek, takže jsme ho zaparkovali zpátky do garáže.

Po podrobné prohlídce jsme se rozhodli pokračovat v testování s omezeným výkonem MGU-K. Nové, přepracované těsnění by mělo dorazit a být aplikováno ještě dnes večer.“

McLaren je 50 procent za plánem

McLaren je 50 procent za plánem

I navzdory dalším potížím s hybridním systémem však McLaren najel slibných 59 kol s Fernandem Alonsem za volantem, nejvíce za své účinkování v testech na Katalánském okruhu.

Upravená komponenta dorazila na okruh ještě v době jízd, McLaren se však rozhodl nepřerušovat je a výměnu provést až pro poslední den, aby dnes v rámci možností najel co největší počet kilometrů.

Také v neděli bude v barvách McLarenu testovat Alonso.

Další článek: Vettel kvůli šestiválcům zvažoval odchod z F1

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10