McLarenu Hamiltonovy poznámky o chybné strategii nevadí, naopak

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh vyjádřil porozumění pro zklamání Lewise Hamiltona z volby strategie. Britský pilot byl nespokojený s tím, že ho tým zavolal do boxů dvakrát.

"Moje pneumatiky byly v pořádku," řekl po závodě Hamilton. "Byla to dobrá sada, dobře jsem s ní začal, byl jsem na dobré pozici, postoupil jsem až na třetí místo, byl jsem se vším spokojený a byl jsem povolán do boxů. Nevím, proč jsem byl povolán."

"To nás dnes stálo dvojité vítězství. Myslím, že pneumatiky by to zvládly. Možná bych měl problémy ke konci, ale tak to udělali ostatní a i tak bylo téměř nemožné Ferrari předjet."

Hamilton se dokonce obořil na tým ještě v průběhu závodu prostřednictvím vysílačky: "Kdo rozhodl, že mě zavoláte do boxů? To byl pěkně blbej nápad!"

Podle Whitmarshe je Hamiltonova reakce v pořádku. Emoce jsou pochopitelné a obavy by naopak u týmu vyvolalo, kdyby si nestěžoval. "Už jsem s Lewisem mluvil," uvedl. "Je to vášnivý člověk a rád vyhrává. Jak závod postupoval, my, on, ostatní mohli říct, že jsme asi neměli zastavovat (podruhé v boxech), že by jeho pneumatiky asi vydržely."

"Myslím, že je důvod se domnívat, že pokud bychom nezastavili, mohli jsme získat dvojité vítězství. Takže pokud by z toho nebyl Lewis zklamaný a frustrovaný, měl bych starosti."

Šéf McLarenu rozhodnutí zavolat Hamiltona podruhé do boxů nelituje, protože ho v danou chvíli považoval na základě dostupných informací - Hamiltonovi se drolily zadní pneumatiky a ostatní jezdci byli po přezutí výrazně rychlejší - za správné. Na závěr odmítl, že by se na Hamiltonově rozladění podepsal páteční incident, při kterém mu australská policie zabavila auto kvůli nebezpečné jízdě.

"Ne. Dnešek je dnešek a on měl pocit, že mohl být vpředu blízko Jensonovi," řekl Whitmarsh. "A já si myslím, že tam být mohl, takže frustrující pro něj bylo, že se mu to nepodařilo."

S odstupem času pak svoji reakci Hamilton zmírnil. "OK, je možné, že rozhodnutí o druhé zastávce nebylo správné, ale můj tým je brilantní parta lidí a obvykle se trefí. Asi nám to nemůže vycházet vždy, ale takový je motorsport."

"Bylo zklamáním, že mě sestřelil Mark Webber, ale slyšel jsem, že se za to po závodě omluvil, což oceňuji. Jsem spokojený s prací, kterou jsem odvedl. Jel jsem naplno a vůz se choval dobře. Mohli jsme Jenson a já získat dvojité vítězství? Možná ano, ale nedá se to říct jistě."

Další článek: Vettel si začíná dělat starosti se spolehlivostí vozu