McLaren ztrácí čtyři až pět desetin na nejrychlejší vozy

I když mu patří první místa ve výsledkových listinách.
Tým McLaren byl v pátek před Grand Prix Maďarska jednoznačně nejrychlejší, ale Lewis Hamilton odhadl, že jeho MP4-24 stále ztrácí na red bully a brawny.

"Vůz je mnohem konkurenceschopnější, začínali jsme se ztrátou 2,5 sekundy (na začátku roku), ale stále nám na přední vozy schází čtyři až pět desetin sekundy. Takže musíme dále pracovat, než začneme pomýšlet na vítězství," řekl po volných trénincích Hamilton.

Cílem pro sobotní kvalifikaci je pro britského jezdce postup do třetí části, úplně spokojený by byl s první řadou. Vůz je podle něj v Maďarsku lepší než kdy v této sezóně byl.

"Vyladili jsme vylepšení, která jsme měli na Nürburgringu. Zdá se, že fungují, ale čeká nás ještě hodně práce, abychom porazili hlavně red bully. Na hrbolech a výjezdech ze zatáček nemůžeme tak brzy na plyn jako red bully a brawny. Ztrácíme na rychlosti při výjezdech ze zatáček na rovinky," dodal Brit.

Heikki Kovalainen si dnes vyzkoušel celý balík úprav, kterým disponoval na Nürburgringu jen Lewis Hamilton. "Přilnavost je teď mnohem větší. O hodně lepší je stabilita při brzdění a kluci odvedli fantastickou práci při zlepšování stability zádě vozu," konstatoval finský jezdec.

Opatrný při hodnocení vyhlídek týmu zůstal jeho šéf Martin Whitmarsh. "Stačí říct, že doufáme, že se zítra dobře kvalifikujeme s oběma vozy. Pak by neměl existovat důvod, proč bychom neměli v neděli konkurenceschopně závodit," řekl.

Norbert Haug uvedl, že vozu kromě úprav aerodynamiky a mechaniky pomáhá na Hungaroringu také hodně KERS, zejména v prvním sektoru.
Diskuze (24) Další článek: Jednání skončila: Světová rada má k dispozici Concordskou dohodu
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10