McLaren zrychlil díky novým dílům, ale má jich málo

Lewis Hamilton byl v pátek nejrychlejší.
McLaren testoval před domácím závodem na Nürburgringu několik nových dílů, a když je Lewis Hamilton nasadil odpoledne všechny najednou, zajel nejrychlejší čas. Zlepšení vozu předčilo očekávání.

"Máme před sebou ještě dlouho cestu, ale důležité je, že nás tyto úpravy posunuly správným směrem," řekl Hamilton po pátečních trénincích. "Zatím je brzy a neměli bychom předbíhat, ale doufám, že zítra postoupím do třetí části kvalifikace a v neděli odpoledne bych chtěl získat pár bodů."

Inženýři ve Wokingu připravili pro monopost MP4-24 upravenou podlahu, pozměněnou karoserii a nové přední přítlačné křídlo s označením FW5. Jeden z techniků dokonce pracoval v továrně 36 hodin bez přestávky, aby stihnul vyrobit díly včas pro dnešní použití na Nürburgringu.

Přesto jich měl McLaren jen jednu kompletní sadu, takže zatímco si je jezdci dopoledne pro testovací účely rozdělili, odpoledne je měl všechny Hamilton a Kovalainen jezdil se starou specifikací.

"Bez těch úprav nebyl vůz v základu dobrý a měl jsem problémy zahřát pneumatiky," řekl Fin. "Nedostatek dílů jen svědčí o tom, jak tvrdě pracujeme a já pro to mám pochopení."

"Pro tým je ale povzbuzující, že nové díly zřejmě fungují. Pro mě a mé inženýry je nejdůležitější, abychom se soustředili na zbytek víkendu a dál se snažili, protože jakékoli vylepšení, které objevíme, bude prospěšné celému týmu."

Norbert Haug za Mercedes odmítl, že by se tým snažil před domácím závodem honit časy v trénincích, aby se předvedl.

"Musím říct, že to vypadá povzbudivě. Určitě je to lepší, než jsem před tréninky očekával. Určitě jsme nezajeli předváděcí čas pro náš domácí závod, naše rychlost byla skutečná a o trochu lepší než v minulých závodech. Určitě neočekávám, že zítra budeme nejrychlejší, ale pokud nám vše vyjde, asi budeme moci odvést v den závodu solidní práci."

Podle šéfa týmu Martina Whitmarshe nejezdily dnes vozy Red Bullu Racing a Brawn GP naplno, takže se dá očekávat, že ještě zrychlí.
Další článek: Ari Vatanen potvrdil kandidaturu na prezidenta FIA

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.