McLaren zřejmě přišel o sponzora Petrobras

Britský Autosport přišel s informací, podle které je již pouze otázkou dní, než dojde k oficiálnímu ukončení partnerství mezi brazilskou ropnou společností Petrobras a týmem McLaren ve formuli 1.
McLaren zřejmě přišel o sponzora Petrobras

Petrobras, který je z 64 % vlastněn státem, vloni oznámil, že v sezóně 2019 začne jeho dlouhodobá technická spolupráce s McLarenem. V květnu letošního roku však brazilský prezident Jair Bolsonaro přes sociální sítě oznámil, že nařídil zrušení původně pětiletého partnerství McLarenu a Petrobrasu.

„V roce 2018 podepsala společnost Petrobras s McLarenem pětiletou smlouvu v hodnotě 782 milionů brazilských reálů (v přepočtu asi 4,3 miliardy korun). Společnost v tuto chvíli na základě rozhodnutí mé vlády hledá způsoby, jak rozvázat tento kontrakt,“ napsal Bolsonaro na svém oficiálním twitterovém účtu.

Brazilské ministerstvo hospodářství tento týden uvedlo, že již došlo k oficiálnímu rozvázání smlouvy. „Neospravedlnitelná sponzorská dohoda společnosti Petrobras s týmem formule 1 McLaren v hodnotě 163 milionů liber byla ukončena,“ stojí ve vládním dokumentu.

Samotný McLaren nechtěl situace detailně popisovat. „Z obchodního hlediska jsou tyto záležitosti důvěrné, a proto je v tuto chvíli nemůžeme dále komentovat,“ uvedl tiskový mluvčí britského týmu.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: "Americký McLaren" bude v Mexiku a USA studovat práci britského týmu F1