McLaren zřejmě Hamiltonovi nabízí nižší plat, než má nyní

Podle informací britských médií by se Hamilton musel v případě setrvání ve Wokingu spokojit s roční gáží až o pět milionů liber nižší.
McLaren zřejmě Hamiltonovi nabízí nižší plat, než má nyní

Odhad konkrétních částek může být hodně zaokrouhlený, ovšem předpokládá se, že nyní Hamilton od McLarenu dostává patnáct milionů liber ročně. V rokováních o nové smlouvě měl McLaren sedmadvacetiletému pilotovi předhodit částku o pět milionů nižší. Teoreticky by tak Hamilton u svého současného zaměstnavatele pobíral pouze polovinu toho, co mu nabízel Mercedes. I to může mít vliv na současné informační embargo McLarenu (psali jsme zde).

"Jsem si jistý, že bude chtít více peněz a já si jsem jistý, že mu budeme chtít dávat méně. Tak business funguje," citují britská média Martina Whitmarshe, šéfa týmu McLaren.

Spekulace o možném Hamiltonově odchodu od McLarenu jsou živé již několik týdnů. Zatímco před týdnem mnozí mluvili o podpisu s Mercedesem jako o hotové věci, nyní je šance, že Hamilton setrvá a prodlouží svůj dlouholetý vztah se stájí z Wokingu, často odhadována na 50-50. Pro prodloužení kontraktu hovoří mimo jiné vzrůstající forma McLarenu a fakt, že se jedná o tým, který každoročně dokáže vítězit v závodech. V tomto ohledu je Mercedes velkou neznámou.

Čile se diskutuje rovněž o případném Hamiltonově náhradníkovi a Buttonově týmovém kolegovi. Padala jména jako Pérez, di Resta či Hülkenberg. 

"Myslím, že se (Pérez - pozn. redakce) učí velmi rychle. Kluk, který se o pneumatiky umí starat způsobem jako on, nemůže být žádný hlupák. Učí se vskutku dobře. Nevím, jak je na tom s nastavováním vozu, ale vzhledem k tomu, jak se mu daří, nemůže být špatný," řekl Button. Ten si s Lewisem Hamiltonem po profesionální stránce velmi rozumí, byť přiznává, že se v jejich případě nedá hovořit o přátelství. To však ve formuli 1 není to nejdůležitější - prim hrají schopnosti a zkušenosti:

"Nemusíte být s kolegou přátelé. Chcete vedle sebe někoho, kdo je rychlý a zkušený. Bylo by k ničemu, kdyby v příštím roce do vozu naskočil nějaký nováček. Přiznám se, že si spekulace užívám, dokud se netýkají mě. Sám jsem si jich v kariéře užil až dost, zejména v letech 2004 a 2005."

Současnou jezdeckou dvojici Mercedesu tvoří Michael Schumacher a Nico Rosberg. Druhý jmenovaný má platnou smlouvu i pro příští sezonu, nad budoucností Michaela Schumachera visí otazník.

Další článek: Pic vyfasoval penalizaci 20 sekund do zítřejšího závodu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10