McLaren znovu s oběma svými vozy na bodech

McLaren ve druhém závodě formule 1 v řadě bodoval díky oběma svým pilotům, když ve Velké ceně Rakouska dojel Lando Norris šestý a Carlos Sainz Jr. po startu z devatenáctého místa osmý.
McLaren znovu s oběma svými vozy na bodech

Stáj z Wokingu je díky tomu na čtvrté pozici v Poháru konstruktérů s dvacetibodovým náskokem na pátý Renault.

Norris se kvalifikoval na šestém místě, díky penalizaci Kevina Magnussena ale startoval pátý.

„Byl to zábavný závod! Dobrý start, dokázal jsem se posunout dopředu a asi jedno kolo bojovat s Mercedesem a Ferrari. Nakonec jsem se ale musel těchto pozic vzdát a přemýšlet nad svým závodem,“ řekl Norris.

„Alfa (Kimiho Räikkönena, pozn. redakce) se přede mě dostala v prvním kole vnějškem ve čtvrté zatáčce. Nemohl jsem toho moc dělat a propadl se na čtvrté místo a pak na páté. Chvíli jsem pak měl za sebou Maxe (Verstappena). V prvních kolech jsem šetřil pneumatiky, měl jsem to pod kontrolou, pak jsem zatlačil a udělal, co jsem potřeboval.“

Sainz Jr. předvedl stíhací jízdu

Carlos Sainz Jr. musel do závodu kvůli penalizacím za využití nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky startovat až z 19. pozice.

„To byl závod! Jsem opravdu šťastný, jak jsme zakončili těžký víkend po startu z 19. pozice na roštu. Kvůli penalizaci jsem byl frustrovaný, dnes ráno jsem ale pocit frustrace přeměnil v motivaci pro závod.“

Sainz Jr. měl pro start závodu volnou ruku při volbě pneumatik. Rozhodl se pro střední směs, se kterou vydržel na trati 41 kol, než zamířil do boxů.

„Myslím, že jsme dnes odjeli velmi dobrý závod. Měli jsme dlouhý stint na střední směsi a pak jsme ve správný moment zajeli pro tvrdou sadu. Od té chvíle to bylo předjetí za předjetím a já se tak dostal na body.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Bottas: V závodě jsem nemohl využít lepších módů motoru

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen