McLaren znovu s oběma svými vozy na bodech

McLaren ve druhém závodě formule 1 v řadě bodoval díky oběma svým pilotům, když ve Velké ceně Rakouska dojel Lando Norris šestý a Carlos Sainz Jr. po startu z devatenáctého místa osmý.
McLaren znovu s oběma svými vozy na bodech

Stáj z Wokingu je díky tomu na čtvrté pozici v Poháru konstruktérů s dvacetibodovým náskokem na pátý Renault.

Norris se kvalifikoval na šestém místě, díky penalizaci Kevina Magnussena ale startoval pátý.

„Byl to zábavný závod! Dobrý start, dokázal jsem se posunout dopředu a asi jedno kolo bojovat s Mercedesem a Ferrari. Nakonec jsem se ale musel těchto pozic vzdát a přemýšlet nad svým závodem,“ řekl Norris.

„Alfa (Kimiho Räikkönena, pozn. redakce) se přede mě dostala v prvním kole vnějškem ve čtvrté zatáčce. Nemohl jsem toho moc dělat a propadl se na čtvrté místo a pak na páté. Chvíli jsem pak měl za sebou Maxe (Verstappena). V prvních kolech jsem šetřil pneumatiky, měl jsem to pod kontrolou, pak jsem zatlačil a udělal, co jsem potřeboval.“

Sainz Jr. předvedl stíhací jízdu

Carlos Sainz Jr. musel do závodu kvůli penalizacím za využití nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky startovat až z 19. pozice.

„To byl závod! Jsem opravdu šťastný, jak jsme zakončili těžký víkend po startu z 19. pozice na roštu. Kvůli penalizaci jsem byl frustrovaný, dnes ráno jsem ale pocit frustrace přeměnil v motivaci pro závod.“

Sainz Jr. měl pro start závodu volnou ruku při volbě pneumatik. Rozhodl se pro střední směs, se kterou vydržel na trati 41 kol, než zamířil do boxů.

„Myslím, že jsme dnes odjeli velmi dobrý závod. Měli jsme dlouhý stint na střední směsi a pak jsme ve správný moment zajeli pro tvrdou sadu. Od té chvíle to bylo předjetí za předjetím a já se tak dostal na body.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Bottas: V závodě jsem nemohl využít lepších módů motoru

Témata článku: , , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února