McLaren znovu s oběma jezdci v Q3

Po třech závodech formule 1 se McLarenu znovu podařilo dostat s oběma svými piloty až do třetí části kvalifikace. Lando Norris a Carlos Sainz Jr. vyrazí do Velké ceny Maďarska ze čtvrté řady.
McLaren znovu s oběma jezdci v Q3

Norris přitom znovu - letos již poosmé - porazil svého týmového kolegu, byť na Hungaroringu pouze o 52 tisícin sekundy.

„Dobrá kvalifikace. V porovnání s Hockenheimem je to dobré zlepšení a je pěkné být zpět v Q3. Nebylo to snadné, stále je to ve středu pole vyrovnané, po celý víkend se ale ve voze cítím dobře a byl jsem šťastný,“ řekl Norris.

„V průběhu kvalifikace jsme také udělali pár vylepšení. Máme sedmé a osmé místo za nejlepšími třemi týmy, což je pro nás oba dobrý úspěch. Velké díky týmu na trati a všem v továrně.“

Sainz Jr. vstupoval do kvalifikace s problémy

S výsledkem je spokojen také Španěl, který přiznal, že měl na začátku první části kvalifikace problémy.

„Před víkendem jsme si nebyli jistí naší výkonností na této trati, ale dokázali jsme udělat správná rozhodnutí v nastavení a dostali jsme oba vozy do Q3,“ řekl.

„Q1 jsem začal s problémy s vyvážením, v průběhu kvalifikace se nám je ale podařilo vyřešit. Zlepšoval jsem se při každém vyjetí na trať a v posledním pokusu v Q3 jsem konečně odjel dobré kolo,“ dodal Sainz Jr.

Foto:Getty Images Lars Baron

Váš názor Další článek: Zlepšení přichází ze všech oblastí, pochvaluje si šéf Red Bullu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00