McLaren: Změna dodavatele pneumatik by ovlivnila rozložení sil

Pokud se FIA rozhodne vyměnit Pirelli za jiného dodavatele pneumatik, týmy to zvládnou, ale podle McLarenu by to mělo dopady.
McLaren: Změna dodavatele pneumatik by ovlivnila rozložení sil

Pirelli má smlouvu na rok 2014 s majiteli formule 1 a týmy, ale ještě nemá podpis FIA. Proto není jeho pokračování v příští sezóně zaručené.

"V tuto chvíli předpokládáme, a nevím, jestli je to opodstatněné, že s Pirelli budeme nějak pokračovat," vysvětloval pozici McLarenu ředitel Jonathan Neale.

"Pokud to tak bude, tak máme pneumatiky pro aerodynamický tunel a informace, které nám poslouží ve vývoji vozu."

Změna dodavatele pneumatik by byla možná, ale neobešla by se bez komplikací.

"Pokud by mělo dojít k pozdní změně a do tohoto sportu by přišel na poslední chvíli někdo jiný, tak bychom to samozřejmě zvládli a pracovali s kýmkoliv, koho by FIA vybrala," pokračoval Neale.

"Ale určitě platí pro všechny týmy, nejen pro McLaren, že přesné znalosti tvaru a hmotnosti (pneumatik) zásadně ovlivnily některá rozhodnutí o rozvržení vozu (2014)."

"Ale bylo by to stejné pro všechny. Takže pokud sem někdo na poslední chvíli vhodí míč s falší, asi se z toho budeme všichni dávat dohromady a někdo na tom získá a někdo ztratí."

Diskuze (25) Další článek: Přestup k Sauberu mi nevyšel, připouští Hülkenberg
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.