McLaren získal 150. pole position, Hamilton má strach z Lotusu

McLaren v kvalifikaci na GP Maďarska slavil. Lewis Hamilton si dojel pro pole position, jeho týmový kolega Jenson Button skončil čtvrtý. Hamilton má však obavy ze závodní formy Lotusu. AKTUALIZOVÁNO
McLaren získal 150. pole position, Hamilton má strach z Lotusu

McLaren věří, že balík úprav, jenž nasadil už ve Velké ceně Německa, pomůže jeho jezdcům v boji o vítězství v GP Maďarska. Největší obavy má stáj z Wokingu z Lotusu a Red Bullu.

"Musíte udržet chladnou hlavu a ujistit se, že se staráte o pneumatiky. Strategie s pneumatikami bude zítra důležitá, zajímavá bude degradace," říká k zítřejšímu závodu Hamilton.

"Dosud to byl velmi pozitivní víkend. Konečně tento víkend vidíme vylepšení pracovat. Zvládneme teď dostat auto tam, kam jsme ho dříve nebyli schopni dostat."

"Tohle jsou motoristické závody. Nemůžeme tedy říct, že jsme (tímto výsledkem) uvolněni. Víme, že máme ještě hodně práce," vysvětluje mistr světa z roku 2008.

Jenson Button je se současným vozem McLarenu celkem spokojen: "V kvalifikaci jsem byl s autem mnohem spokojenější, než jsem byl ve volném tréninku dnes ráno a včera. Nebyl jsem samozřejmě tak šťastný jako Lewis – ten dnes odvedl skvělou práci, takže je to výborné. Já se ale cítím velmi dobře."

Starší z pilotů McLarenu akorát smutní, že se na konci třetí části kvalifikace nedokázal udržet na třetím místě. "Jak už jsem řekl včera po volném tréninku, být tady rychlý je jen o nalezení perfektního vyvážení. Myslím, že to dnešek dokázal. Mně se dnes odpoledne moc nepovedlo získat tohle dokonalé vyvážení, ale Lewisovi ano."

Martin Whitmarsh ve svém tiskovém prohlášení vyzdvihl, že Lewis Hamilton dnes svým dominantním vítězstvím zajistil McLarenu 150. pole position v historii týmu. Šéf stáje také poděkoval všem zaměstnancům týmu, kteří se kdy na úspěších McLarenu podíleli.

Další článek: Mercedes se na Hungaroringu trápí, důvodem jsou znovu pneumatiky

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen