McLaren zaznamenal v Číně menší zlepšení

Nové díly se osvědčily.
McLaren přivezl do Číny několik nových dílů, které mají týmu pomoci při posunu vpřed. Patří mezi ně přechodný difuzor a nové přední přítlačné křídlo. Předběžný závěr z pátku je takový, že menší zlepšení skutečně nastalo.

"Výkonnost úprav pro tento závod na mě zapůsobila. Musíme dále pracovat, abychom našli optimální vyvážení, ale náš vůz je tu určitě stabilnější," řekl Heikki Kovalainen, kterého dopoledne zlobila hydraulika pro nastavení sklonu předního křídla.

S novými díly byl spokojen i Lewis Hamilton, který byl v prvním tréninku dokonce nejrychlejší. "Vůz se okamžitě choval lépe. Přední část má určitě více přítlaku a větší stabilitu. Pro tento závod jsme určitě pokročili. Vůz se chová mnohem lépe v zatáčkách a myslím, že máme dobrý základ pro zbytek víkendu," řekl. McLaren musí podle Hamiltona pracovat především na stabilitě v rychlých a středně rychlých zatáčkách.

Norbert Haug však varoval před falešnými nadějemi: "Lewis na prvním místě po dopoledním tréninku nám připomněl určité dobré vzpomínky, i když víme, že náš komplet ještě není konkurenceschopný."
Další článek: Ferrari je v defenzivě, bez KERS ztrácí ještě více

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.