McLaren zažil ve Francii nejhorší kvalifikaci v letošní sezóně

McLaren si v kvalifikaci na Velkou cenu Francie vyjel nejhorší kvalifikační výsledek v letošní sezóně Formule 1, když Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne nepostoupili z první části.
McLaren zažil ve Francii nejhorší kvalifikaci v letošní sezóně

Pro dvojnásobného mistra světa je to letos poprvé, co se nedostal z první části kvalifikace. Vandoorne nepostoupil z Q1 již v Ázerbájdžánu.

Minulý víkend přitom Alonso vyhrál při své prvním startu závod 24 hodin Le Mans. O týden později na okruhu Le Castellet však odstartuje do Velké ceny Francie z 16. pozice. Na dotaz, jaký je to pocit po vítězství v Le Mans vypadnout už v Q1, odpověděl: „Nic, je to normální, je to normální.

Z osobního pohledu se snažím dělat vše, co se dá. Věřím, že v tuto chvíli jsem jediný, kdo má skóre 8:0 proti šampionovi GP3, GP2 a všech kategorii, ve kterých jezdil. Tohle je Formule 1. Potřebujete ten správný balíček. Poslední závody pro nás nebyly dobré, ale i přes všechny ty pohromy jsme v šampionátu na sedmém místě, takže něco musíme dělat správně.

Celý pátek to bylo více méně dobré a poslední kolo bylo velmi dobré, ale nikdy jsme pořádně nevěděli, jak rychlé jsou ostatní týmy. Dnes jsme měli tyto problémy. Čtyři kola byla dobrá, byl jsem o dvě desetiny rychlejší než můj týmový kolega, který tu vyhrál několik závodů, takže je to tak, jak to je.“

V případě, že zítra nebude pršet, očekává Alonso klidný závod.

„To samé, co v posledních několika závodech. Celou neděli pojede vláček vozů,“ řekl k očekáváním zítřejšího závodu.

„Ti na čele budou nejrychlejší, odstartují a ujedou. Ti druzí odstartují druzí a odjedou. Ti třetí odstartují třetí a odjedou. Největší roli by mohlo hrát počasí, pokud bude pršet jako dnes ráno nebo se budou podmínky měnit, bude to možná hektičtější závod. Pokud nebude pršet, bude obtížnější předjíždět.“

Vandoorne v předposlední řadě

Ještě o dvě pozice hůře, na 18. místě, skončil v kvalifikace druhý pilot McLarenu Vandoorne.

„Je to velmi smolná kvalifikace. Nepřišli jsme sem proto, abychom byli vyřazeni s oběma vozy v Q1. Ztrácíme hodně na rychlosti. V zákulisí probíhá spousta práce při zjišťování toho, co je s námi špatně,“ řekl Vandoorne.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (74) Další článek: Kvalifikaci na GP Francie vyhrál Hamilton, Grosjean boural, Leclerc v Q3
9:05 | Vandoorne by mohl odejít do formule E a závodit za tým HWA. Ten má jezdce představit 8. října.
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10