McLaren zažil povedený závod, titul se přesto ztrácí v mlze

Jenson Button přišel i o matematickou šanci na zisk titulu, přestože si oproti startu v cíli polepšil o šest pozic. Lewis Hamilton se ještě může stát mistrem, avšak na Alonsa ztrácí propastných čtyřiadvacet bodů.
McLaren zažil povedený závod, titul se přesto ztrácí v mlze

Lewis Hamilton dojel hned za stupni vítězů. Podle něho samotného to těžko mohlo dopadnout lépe. Celý závod se očividně potýkal s neposlušným vozem. Svou startovní pozici proto neměl možnost vylepšit.

"V každém kole jsem jel úplně naplno, ale bylo to těžké. Vlastně si myslím, že mám štěstí, že jsem dojel na téhle pozici. Vůz se zkrátka nechoval tak jako v trénincích. Měl jsem dokonce problémy s předjížděním vozů o kolo zpět na rovinkách. Na startu se kolem mě přehnal Fernando. Jako kdyby f-průduch nefungoval správně. Pořád jsem ve hře o titul, ale mám manko 24 bodů, takže nemám co ztratit. V Abú Zabí do toho dám všechno, abych vyhrál. Zároveň budu muset doufat, že ostatní postihnou problémy. Nechceme se vzdávat. V minulosti už jsme byli svědky toho, jak se situace v posledním závodě úplně změnila. Budu potřebovat zázrak, ale i ty se dějí," řekl Hamilton.

Jenson Button v závodě předvedl spolehlivý výkon a jeho předsevzetí se mu splnilo. Svým výkonem pobavil sebe i své fanoušky.

"Odjel jsem výborný závod a moc mě bavilo probíjet se polem kupředu. V závodě byl vůz konečně o něco lepší. podařilo se mi několik skvělých předjížděcích manévrů a tým udělal perfektní kroky ve strategii. Vzhledem k mé výchozí pozici to nemohlo dopadnout lépe. S pátým místem jsem proto spokojený. Lewis má pořád šanci, ale prvním třem se nesmí dařit, takže to pro něho bude těžké. Já už jsem ze hry venku, a tak se k poslednímu závodu budu stavět stejně, jako jsem to udělal v případě toho dnešního. Budu si závodit hlavně pro radost. Loni jsem v Brazílii boj o titul vyhrál, letos prohrál. Celkově to ale byla povedená sezona. Učednický rok a dobrý trénink pro ten příští. Pevně věřím, že v roce 2011 máme na čem stavět. Vodafone McLaren Mercedes je silný tým. Vlastně si myslím, že je nejsilnějším ze všech," prozradil po závodě Jenson Button.

Další článek: Všichni teď začínáme od nuly, říká Alonso

Témata článku: , , , ,