McLaren zatím neuplatnil opci na Buttona, ten ale chce zůstat

Jenson Button sice zatím je bez smlouvy na příští rok, ale nemá v plánu změnu, chce prodloužit s McLarenem a setrvat na svém místě.
McLaren zatím neuplatnil opci na Buttona, ten ale chce zůstat

"Myslím, že mám smlouvu na příští rok, ale nemyslím, že by už byla podepsaná," potvrdil Button čekání na uplatnění opce.

Na žádost Sky Sports, aby svoji situaci vysvětlil, odpověděl: "Tu otázku musíte položit Martinovi (šéfovi týmu), on je ten, kdo má informace. Já jen vím, že se cítím být velkou součástí rodiny McLarenu a nebylo by správné teď říkat, že chci odejít."

"Je tu mnoho dobrých jezdců v týmech, které vyhrály závody a šampionáty, a já doufám, že lidé, kteří dostanou příležitost jezdit pro tyto týmy, si tu příležitost opravdu zaslouží. Já jsem spokojený tam, kde jsem, ale jak říkám, musíte si promluvit s Martinem."

Britský pilot si trvá na svém, i když jsou volné velmi atraktivní sedačky. "Myslím, že Red Bull je stejně uzavřený. Ale myslím, že Ferrari představuje obrovskou příležitost pro jezdce. Ale je to ta správná příležitost? Myslím, že moje správná příležitost je tady (u McLarenu)."

Další článek: Alonso: Ať už bude mým kolegou kdokoliv, nebude týmovou dvojkou

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
10. května | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.