McLaren vzdal veškeré snahy předvídat závodní víkendy

I když se po víkendu v Kanadě pyšnil přesnou předpovědí vývoje závodu, o dva týdny později ve Valencii v této disciplíně McLaren propadl.
McLaren vzdal veškeré snahy předvídat závodní víkendy

Lewis Hamilton si v Kanadě dojel pro jednoznačné vítězství díky tomu, že McLaren správně odhadl degradaci pneumatik a ve vhodnou chvíli ho zavolal podruhé do boxů. Po závodním víkendu pak tým tvrdil, že už týden dopředu věděl, jak se bude závod v Montrealu vyvíjet z pohledu pneumatik.

Jenomže pak přišla Grand Prix Evropy, ve které Hamiltonovi odešly pneumatiky dřív než ostatním, což pro něj nakonec dopadlo katastrofálně, když při marné snaze bránit se soupeřům kolidoval s Maldonadem.

McLaren se ale nemýlil moc, pneumatiky odešly po pár dalších kolech i ostatním jezdcům, včetně Lotusu, který měl vydržet nejvíc a v závěru postupovat vpřed.

Šéf McLarenu proto na jakékoliv odhady budoucího vývoje už raději rezignoval. "Je to velmi, velmi těžké," cituje Martina Whitmarshe Autosport. "Všichni vzdali předpovídání letošní sezóny, takže musíme akceptovat, že musíte jen jezdit na závody a každý víkend se snažit odvést maximum. O to se pokusíme v Silverstonu."

Předpovědí se tak zcela nezřekl Jenson Button. Ten prohlásil, že by měl Silverstone McLarenu sedět díky svým rychlým pasážím.

Další článek: Zprávy o Vettelově odchodu do Ferrari nejsou pravdivé, říká Pavel Turek