McLaren významně upravil vůz a doufá v sekundové zrychlení

Volný čas získaný díky zrušení GP Bahrajnu McLaren využil k přepracování vozu, aby dosáhl výrazně lepší výkonnosti než v testech.
McLaren významně upravil vůz a doufá v sekundové zrychlení

"Nebyl jsem spokojený se spolehlivostí a výkonností vozu," řekl šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Na autě jsme udělali několik dramatických změn. Znamená to určité riziko, ale doufáme, že se vyplatí a že vůz bude konkurenceschopnější. Ty změny mají za cíl více než sekundové zrychlení auta ve srovnání s testy."

Podle Whitmarshe přepracovali inženýři ve Wokingu mnoho dílů, ale nejmarkantnějších změn se MP4-26 dočkal v oblasti podlahy a výfuků. "Řekl bych, že jde o jednodušší řešení, než jsme měli předtím. Systém výfuků se stal na hodně vozech celkem extrémním. Zvlášť my jsme podle mě měli velmi extrémní řešení. Ale myslím, že jeho přínosy nebyly adekvátní jeho složitosti," vysvětlil.

McLaren stále věří, že je MP4-26 v základu dobré auto, akorát se v některých oblastech týmu nedařilo využívat jeho potenciál. Whitmarsh už dříve přiznal, že se inženýři vydali až za hranice možností vozu.

Šéf McLarenu na závěr dodal, že posunutý začátek sezóny na Austrálii jeho týmu pomohl. "Mohlo by to být klíčové, ale na to dokážeme odpovědět až za pár dní," připomněl. "Měli jsme tak možnost významně auto změnit. Jestli bude spolehlivé a rychlé, tak to byla klíčová záležitost."

Díky provedeným změnám si dal McLaren za cíl pro první Grand Prix vítězství.

Další článek: Vettel může Red Bull opustit před koncem smlouvy

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00