McLaren vyměnil Hamiltonovi pět kol za 3,1 sekundy

Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh je až trochu překvapený, jak dobře se vydařila zastávka v boxech, při které museli mechanici Hamiltonovi vyměnit čtyři kola a volant.
McLaren vyměnil Hamiltonovi pět kol za 3,1 sekundy

Hamilton měl v úvodní fázi indického závodu problémy s řazením, páčka na volantu nefungovala správně. "Zpočátku jsem byl zásadně proti výměně volantu, protože jsem chtěl, aby jezdci vydrželi, ale mysleli jsme si, že na to máme dost času," vysvětloval Whitmarsh.

Hamilton si tedy při své jediné zastávce v boxech dojel nejen pro nové pneumatiky, ale i pro nový volant. "Myslím, že ho Lewis sundal ještě dřív, než auto zastavilo, musel zařadit neutrál," popisoval šéf týmu.

"Sundat volant obvykle není to nejtěžší, je to jeho nasazení, protože je tam hodně elektronických spojů."

Nakonec jezdec a mechanici zvládli výměnu pěti kol nad očekávání dobře, čas by nebyl vyloženě špatný ani na pouhou výměnu pneumatik. "Zvládli jsme to za 3,1 sekundy, takže to nebylo špatné, ale nechtěl bych to dělat často, protože se to snadno může pokazit."

Ani bezproblémová výměna volantu ale Hamiltonovi nestačila na stupně vítězů, Marka Webbera před šachovnicovou vlajkou už nepředjel. Podle Whitmarshe tým zpomalily problémy s pneumatikami.

"Šupinatěla nám měkčí směs, byli jsme na ní pomalí," přiznal. "Ve chvíli, kdy jsme přezuli na tvrdší, jsme měli konzistentně nejrychlejší auto. Ve skutečnosti jsme se s měkčí směsí trápili celý víkend."

Diskuze (74) Další článek: Fandím Alonsovi, pro mě je trojnásobným mistrem světa, zopakoval Hamilton