McLaren vylepšení Hondy potěšilo

Alonso v pátek v Rusku testoval vylepšení Hondy. McLaren je s nimi spokojen.
McLaren vylepšení Hondy potěšilo

Fernando Alonso v Soči testoval vylepšenou pohonnou jednotku Hondy. Japonci na úpravy vyžili poslední 4 žetony. Do závodu se ale nová jednotka nedostala, McLaren si jen odbyl penalizaci a vrátí se k ní v případě Alonsa v USA. Button dostane tuto specifikaci zřejmě až v Mexiku.

Po šestnácti odjetých kolech v pátek byl McLaren s novou pohonnou jednotkou spokojen.

„Bylo to velmi pozitivní,“ řekl Boullier pro Autosport. „Vlastně to překonalo všechna očekávání, měření z dynamometru. Fungovala podle plánu a zlepšila se. Nasadili jsme tento motor zde, protože jsme věděli, že tento okruh má rozvržení, které nevyhovuje našemu balíčku. Použijeme ji v závodě v USA.“

Závod nakonec dopadl pro McLaren docela dobře. Button skonči devátý, Alonsa o bod za desáté místo připravila penalizace za nedodržení limitů tratě.

Další vylepšení Honda představí až příští rok a Alonso věří, že to McLarenu hodně pomůže. „McLaren bude jedním z nejlepších vozů v příštím roce, to je stoprocentní,“ řekl pro Sky Sports.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Neuvěřitelný moment pro Mercedes-Benz, říká Zetsche

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.