McLaren vydal prohlášení k nehodě Fernanda Alonsa

McLaren odpoledne vydal prohlášení o stavu Fernanda Alonsa a příčinách nehody.
McLaren vydal prohlášení k nehodě Fernanda Alonsa

Alonso podle McLarenu zůstává v nemocnici, kde se baví s personálem, přáteli a rodinou. Veškerá vyšetření dopadla dobře, žádné zranění nebylo odhaleno. Alonso se zotavuje z léků, které mu byly podány. V nemocnici má podle týmu potřebný klid a soukromí. 

McLaren chce dát Alonsovi všechen potřebný čas na zotavení, takže zatím nerozhodl, zda se Španěl zúčastní testů, které začínají ve čtvrtek.

Za posledních 24 hodin provedl tým kompletní analýzu vozu i telemetrie, aby zjistil příčiny havárie.

McLaren jednoznačně odmítá technickou závadu, ztrátu přítlaku nebo dokonce to, že by Alonso dostal zásah elektrickým proudem. Před nárazem prý plně brzdil, což by v bezvědomí nebylo možné.

Alonso prý v zatáčce ztratil trakci při vjezdu na trávník. To zapříčinilo určitou nestabilitu a poslalo to vůz na vnitřní okraj tratě, kde opět nabral trakci a narazil do zdi. Příčinou byl pravděpodobně nečekaný silný nárazový vítr, což způsobilo i nehodu Sainze.

Neoficiální rekonstrukce na základě fotografií

Vůz narazil do zdi nejdříve předním pravým kolem a následně pravým zadním kolem. Od nárazu do zastavení, kdy vůz klouzal podél zdi, uplynulo 15 sekund.

Foto: Honda

Další článek: Pascal Wehrlein si nemyslí, že by měl příští rok problém se super licencí

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10