McLaren vydal prohlášení k nehodě Fernanda Alonsa

McLaren odpoledne vydal prohlášení o stavu Fernanda Alonsa a příčinách nehody.
McLaren vydal prohlášení k nehodě Fernanda Alonsa

Alonso podle McLarenu zůstává v nemocnici, kde se baví s personálem, přáteli a rodinou. Veškerá vyšetření dopadla dobře, žádné zranění nebylo odhaleno. Alonso se zotavuje z léků, které mu byly podány. V nemocnici má podle týmu potřebný klid a soukromí. 

McLaren chce dát Alonsovi všechen potřebný čas na zotavení, takže zatím nerozhodl, zda se Španěl zúčastní testů, které začínají ve čtvrtek.

Za posledních 24 hodin provedl tým kompletní analýzu vozu i telemetrie, aby zjistil příčiny havárie.

McLaren jednoznačně odmítá technickou závadu, ztrátu přítlaku nebo dokonce to, že by Alonso dostal zásah elektrickým proudem. Před nárazem prý plně brzdil, což by v bezvědomí nebylo možné.

Alonso prý v zatáčce ztratil trakci při vjezdu na trávník. To zapříčinilo určitou nestabilitu a poslalo to vůz na vnitřní okraj tratě, kde opět nabral trakci a narazil do zdi. Příčinou byl pravděpodobně nečekaný silný nárazový vítr, což způsobilo i nehodu Sainze.

Neoficiální rekonstrukce na základě fotografií

Vůz narazil do zdi nejdříve předním pravým kolem a následně pravým zadním kolem. Od nárazu do zastavení, kdy vůz klouzal podél zdi, uplynulo 15 sekund.

Foto: Honda

Další článek: Pascal Wehrlein si nemyslí, že by měl příští rok problém se super licencí

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.