McLaren vstupuje na plný úvazek do IndyCar. Bude spolupracovat s týmem Marcuse Ericssona

McLaren v příštím roce vstoupí na plný úvazek do sezóny IndyCar.
Foto: McLaren
McLaren vstupuje na plný úvazek do IndyCar. Bude spolupracovat s týmem Marcuse Ericssona | Foto: McLaren

McLaren zkoušel dvakrát nastoupit s Alonsem do závodu Indy 500. V roce 2017 spolupracoval s týmem Andretti Autosport. V průběhu závodu Alonsovi selhal motor, ale celkově bylo jeho vystoupení pozitivní.

Letos McLaren spolupracoval s týmem Carlin, ale šlo o podstatně méně intenzivní spolupráci. Alonso se do závodu vůbec nekvalifikoval.

V roce 2020 na plný úvazek v rámci nového subjektu

Od roku 2020 bude McLaren jezdit v IndyCar na plný úvazek. Spolupracovat bude s týmem Arrow Schmidt Peterson Motorsports, který bude provozovat dvě auta poháněná Chevroletem (letos jezdí s Hondou). 

Za tým závodí James Hinchcliffe a Marcus Ericsson. Prvně jmenovaný je aktuálně 10., Ericsson 15.

McLaren měl naposledy svůj tým v celé sezóně IndyCar v roce 1979. Současný tým povede Gil de Ferran.

Podle McLarenu bude infrastruktura společnosti Arrow SPM základem pro provoz týmu. McLaren k tomu přidává technické znalosti, obchodní zkušenosti a marketingovou sílu. Cílem je, aby nový subjekt Arrow McLaren Racing SP bojoval o vítězství a tituly.

V IndyCar začaly testy aeroscreenu Red Bullu. Zatím jen na simulátoru

V IndyCar začaly testy aeroscreenu Red Bullu. Zatím jen na simulátoru

Zatím není jasné, zda za volant vozu v příštím roce usedne také Fernando Alonso a zda se tak stane pro Indy 500, na více závodů, nebo na celou sezónu.

Na rozdíl od formule 1 však může tým v IndyCar provozovat více vozů. Není tak problém jezdit se třemi auty. Jezdecká sestava nového subjektu zatím nebyla potvrzena. Hinchcliffe by však měl zůstat a je to i logické. Tým bude potřebovat zkušeného jezdce. 

„Dveře jsou pro Fernanda vždy otevřené,“ řekl generální ředitel McLaren Racing Zak Brown pro Racer. 

„Je součástí rodiny, je smluvním jezdcem McLarenu a poprvé za dlouhou dobu nemá před sebou plný závodní kalendář.“

„Je zřejmé, že si je dobře vědom toho, co tady děláme. Uvidím ho později v roce a budeme diskutovat o našich plánech a jeho plánech a uvidíme, jestli se v určitém okamžiku setkají.“

Váš názor Další článek: Ve Spa bude vše jinak. Wolff favorizuje Ferrari
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00