McLaren vidí favorita příští sezóny v týmu Mercedes

Na základě informací, které šéf McLarenu Martin Whitmarsh má, odhaduje, že by v sezóně 2014 mohl ukončit éru dominance Red Bullu Mercedes.
McLaren vidí favorita příští sezóny v týmu Mercedes

McLaren už je jen obyčejným zákazníkem Mercedesu, a kvůli přestupu k Hondě dokonce i trochu nechtěným, přesto má přístup k jistým datům o německém motoru 2014. Ten je některými tipován na nejlepší pohon podle nových pravidel, což nepřímo potvrdil i Whitmarsh.

"Žádný tým, dokonce ani Red Bull nemůže říkat, že si věří, že vyhraje šampionát," řekl šéf McLarenu pro Autosport. "Mám podezření, že nejsilnější bude Mercedes."

"Říkám to, protože asi nejsem úplně nestranný, ale také mám slušné znalosti rozpočtů těch tří společností. Myslím, že Mercedes má dobrý rozpočet, dobré zázemí a dobré lidi."

"Nevidím do toho zcela, to asi nikdo, ale myslím, že do toho vidím trochu víc než většina. Ale pokud byste si mohli zcela volně vybrat, na koho příští rok vsadit, řekl bych pro příští rok Mercedes."

Tým Mercedes bude těžit ze skutečnosti, že si novou pohonnou jednotku vyvíjí primárně pro sebe, jeho zákazníci musí své vozy přizpůsobit. Ale i tak může být spojení s Mercedesem pro McLaren výhodné, pokud bude agregát z Brixworthu nejlepší.

"Myslím si upřímně, že příští rok můžeme vyhrávat? Ano," řekl Whitmarsh. "Je vše, co děláme, zaměřeno na tento cíl? Ano. Takže to můžeme dokázat. Vím, že to dokážeme? Ne."

"Máme rádi změny. Myslím, že je to velká příležitost, vidím to jako příležitost. Je to celkem vzrušující, hodně vzrušující. Vždy je tu napětí, co se stane přes zimu, ale tenhle rok je stoprocentní. Až se ukážou nové vozy, všichni se budeme kolem nich hemžit."

Další článek: Honda bude příští rok odříznutá od dění na trati, dopady těžko odhaduje