McLaren věří, že v Austrálii uvidí cíl oba vozy

McLaren toho v Jerezu moc nenajel, ale již několikrát zopakoval, že měl jen malé problémy, které ho ovšem vždy na nějaký čas odstavily.
McLaren věří, že v Austrálii uvidí cíl oba vozy

„Počet kol a výkon byli zklamáním,“ řekl pro Auto Motor und Sport šéfinženýr Matt Morris. „Ale dokázali jsme si odškrtnout některé věci z programu, který nám ukázal, že náš vůz je dobrý. Korelace mezi daty z aerodynamického tunelu a měřením přímo na trati a chlazení jsou v pořádku. To je dobrá zpráva, protože problémy v těchto oblastech není snadné vyřešit. Pokud musíte předělat chlazení, ztratíte spoustu času,“ vysvětluje Morris.

Je ovšem otázkou, zda to s tím chlazením bude skutečně tak optimistické, neboť McLaren odjel vždy jen pár kol a nejel na plný výkon.

Podle Morrise je hlavním cílem skončit tam, kde byl McLaren na konci loňské sezóny. A do jaké míry je pravděpodobné, že v Melbourne uvidí oba vozy šachovnicový prapor? „Myslím, že to je reálné,“ dodal Morris. 

Další článek: Vettel Schumacherovu helmu neokopíroval

11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.
24. února | Ferrari dnes potvrdilo, že se vrací do nejvyšší třídy v Le Mans! V roce 2023 vstoupí do WEC se svým hypercarem.