McLaren veřejnosti představil svůj vůz - MP4-31

Stáj McLaren prezentovala svůj letošní monopost formule 1.
McLaren veřejnosti představil svůj vůz - MP4-31

Tým z Wokingu má za sebou nepovedenou sezónu 2015, kdy vinou velkých problémů se spolehlivostí pohonné jednotky Honda obsadil v konečném hodnocení Poháru konstruktérů až devátou pozici.

Honda se do F1 vrátila coby dodavatel motorů poprvé od sezóny 2008. Loňské pohonné jednotky však byly velmi nekonkurenceschopné a nespolehlivé. Nejlepšího výsledku dosáhl McLaren na Hungaroringu, kde dojel Fernando Alonso pátý.

Nový mclaren měl být oficiálně představen dnes v 11:00, už nyní se však na internetu objevily jeho první snímky. Z nich je patrné, že MP4-31 bude mít, stejně jako loňský model, velmi krátký nos.

„S druhým rokem našeho obnoveného partnerství McLaren-Honda zůstáváme všichni jednotní v našich cílech,“ řekl Ron Dennis.

„Tím cílem je rozvíjet náš tým směrem k našim společným ambicím: vyhrát. Nebudeme dělat žádné předpovědi o tom, kdy tato vítězství přijdou, s klidem ale mohu říct, že každý člen našeho týmu v posledních několika měsících neúnavně a obětavě pracoval“

„Výsledkem je, že vývojová trajektorie MP4-31 šla přes zimu strmě vzhůru a jsem proto velmi hrdý na úsilí celého týmu.“

Foto: McLaren

Další článek: Nová pravidla o pneumatikách nám mohou pomoct, říká Newey

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)