McLaren věnuje více zdrojů letošnímu vozu na úkor toho příštího

Vedení týmu McLaren zatím volí opačný postup, než by mnozí očekávali. Místo odepsání letošní sezóny a soustředění se na rok 2014 se s vypětím všech sil snaží vylepšit aktuální monopost.
McLaren věnuje více zdrojů letošnímu vozu na úkor toho příštího

Velké změny pravidel přímo vybízejí k nasazení velkého množství zdrojů na projekt 2014, aby tým případně získal na začátku nové éry náskok před ostatními. McLaren to ale nedělá, i když výkonnostně hodně ztrácí a z letošního vývoje použije příští rok jen málo.

"Ne, vlastně mu věnujeme asi méně, než jsme plánovali, protože se musíme víc snažit s letošním vozem, abych byl upřímný," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh o roce 2014.

"Zatím jsme pořád na začátku sezóny. Nechce se nám se vzdávat a věříme, že se dokážeme dostat nahoru a získat dobré výsledky. Někdy je to naše slabost a později v sezóně poneseme následky, ale v tuto chvíli jsme velmi odhodlaní učinit naše auto konkurenceschopné a dosahovat výsledků, které od sebe očekáváme."

McLaren nasadil několik významných úprav minulý závod v Barceloně, ale musel přiznat, že se ve srovnání s ostatními zlepšil zhruba stejně, takže se rozdíl moc nezměnil.

Další článek: Pro příští rok mám dvě možnosti, říká Räikkönen

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?