McLaren ve Francii slaví nejlepší kvalifikační výsledek sezóny

Piloti McLarenu Lando Norris a Carlos Sainz Jr. vyrazí do Velké ceny Francie z páté a šesté pozice. Třetí řada na startovním roštu představuje pro stáj z Wokingu nejlepší kvalifikační výsledek v letošní sezóně formule 1.
McLaren ve Francii slaví nejlepší kvalifikační výsledek sezóny

Oba jezdci se v nejlepší desítce drželi v prvních dvou částech kvalifikace, ze které následně postoupili až mezi deset nejrychlejších pilotů.

„Po včerejšku a dnešním třetím tréninku to před kvalifikací vypadalo dobře. Přiblížil jsem se mnohem více než včera, to jsme ale očekávali a neměli jsme z toho obavy,“ řekl Norris.

„Před kvalifikací jsme provedli pár změn, které podle mě pomohly. Udělali jsme, co jsme potřebovali udělat a já dokázal zajet slušné kolo. Pokazil jsem poslední zatáčku, trochu jsem ji přestřelil. Jinak je to ale samozřejmě dobrý výsledek, zítra to ale bude dlouhé. Velké díky týmu,“ dodal Brit.

Sainz Jr. nebyl spokojen s vozem

Letos počtvrté se mezi nejlepších deset dostal také jeho týmový kolega Sainz Jr., který byl dosud nejlépe v kvalifikaci sedmý v Ázerbájdžánu.

„V první řadě velká gratulace celému týmu a také týmu v továrně. Myslím, že toto je výsledek tvrdé práce, která se nám vrací, a vylepšení, která jsme nasadili. Ukazuje to, že musíme stále tlačit a pokračovat tímto směrem. Z osobního pohledu bych řekl, že to byl trochu náročnější víkend, i když to tak možná nevypadalo,“ přiznal šestý Sainz Jr.

„Včera jsem zkoušel hodně experimentálních věcí a kvůli tomu jsem možná dnes byl trochu pozadu. Nebyl jsem úplně spokojen s vozem, ale i tak jsem se z toho více méně dostal a dnes jsem se cítil lépe. V kvalifikaci jsme zajeli dobrá kola a dosáhli šesté pozice před našimi soupeři. Do Q3 jsme se dostali na střední směsi, díky čemuž můžeme v závodě bojovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci Mercedesu si stěžují na vítr

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00