McLaren v úvodu sezóny nenaplnil svá vlastní očekávání

Tým McLaren po třech úvodních Grand Prix přiznal, že nesplnil své vlastní cíle. Dopustil se několika chyb, které se naštěstí pro něj výrazně nepodepsaly na umístění v tabulce šampionátu.

"Podle našich velmi vysokých standardů jsme v prvních třech závodech nenaplnili naše velmi vysoká očekávání," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh. "A je tomu tak, i když máme závodní rychlost, která je podle nás nutná pro soutěžení na čele, a i když jsme vyhráli australskou Grand Prix."

"Může to znít velmi sebekriticky, vzhledem k tomu, že jsme na druhém místě šampionátu konstruktérů a Jenson s Lewisem jsou blízko čelu jezdeckého šampionátu. Ale odráží se v tom fakt, že u Vodafone McLaren Mercedesu chceme vždy excelovat."

Mezi úspěchy vyjmenoval Whitmarsh integraci Jensona Buttona do týmu, jeho vítězství v Melbourne a výkony Lewise Hamiltona. "Teď se chceme etablovat jako pravidelný účastník bojů na předních příčkách a pravidelně získávat maximální počet bodů," dodal Whitmarsh.

Zlepšení tým očekává už v Číně, stále mu jde zejména o kvalifikační výkon. Celkového pokroku s využitím potenciálu vozu dosáhl podle svých slov i Jenson Button. K tomuto závěru dospěl po analýze s pracovníky týmu ve Wokingu.

"Spolu s inženýry jsme naše znalosti MP4-25 zlepšili," řekl. "Víme, jak jemně ladit vyvážení vozu a jak ho měnit během závodního víkendu. Samozřejmě je to kontinuální proces, ale celkový dojem je takový, že jdeme vpřed, což je jako vždy pozitivní."

Diskuze (35) Další článek: Obvinění bereme jako kompliment, zní od Red Bullu
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10