McLaren v Monze získal své stoosmdesáté vítězství, Hamilton dvacáté

Lewis Hamilton si v Itálii s přehledem dojel pro své celkově dvacáté vítězství ve formuli 1 a posunul se na druhé místo v šampionátu. Jenson Button po technické závadě odstoupil z druhé příčky.
McLaren v Monze získal své stoosmdesáté vítězství, Hamilton dvacáté

Lewis Hamilton získal ve Velké ceně Itálie své dvacáté vítězství ve formuli 1, letos vyhrál potřetí, pro McLaren to byl již stoosmdesátý triumf, navíc ho dosáhl na domácí půdě Ferrari v Monze. Smůlu měl Jenson Button, který musel po závadě na palivovém systému odstoupit z druhého místa.

Hamilton dnešní vítězství z Monzy zařadil, stejně jako v minulosti mnoho dalších, mezi své nejúžasnější zážitky v kariéře pilota formule 1. "Toto místo naprosto miluji. Závodím tu už od třinácti let, miluji zdejší kulturu, jídlo i lidi. Od té doby, co jsem začal jezdit formuli jedna, jsem si tu přál vyhrát. Je to úžasný historický okruh, vyhráli tu samí skvělí jedzci. Jsem velmi hrdý, že jsem se přidal na tento seznam, cítím obrovskou pokoru," vyjádřil Brit respekt k tomuto posvátnému místu. "Naše auto bylo fantastické po celý víkend. Bylo příjemné absolvovat bezproblémlovou velkou cenu. Snažil jsem se držet náskok. Když Sergio předjel Fernanda, musel jsem trochu přidat. Letošní šampionát je velmi nepředvídatelný. Jsem vděčný, že máme dobré auto a bojujeme."

Mistr světa z roku 2008 si ale uvědomuje, že dnešní vítězství je jen jedním z kroků.

Buttonovi se na startu protočila kola a klesl až za Felipeho Massu. Toho dokázal znovu předjet. Pak s přehledem držel druhé místo, na Hamiltona prý útočit nechtěl. "Nechystal jsem se s ním bojovat o vítězství, ale pro tým by bylo skvělé, kdybychom dojeli na prvním a druhém místě. Nevím přesně, co se stalo s mým vozem. Prý jsme měli problém s palivovým systémem, stále to vyšetřujeme. Musel jsem zastavit, to se stává," řekl smířeně. "Ale podívejme se na pozitiva. Chci pogratulovat celému týmu. V posledních závodech jsme velmi silní v kvalifikaci i závodě. Konzistence je klíčová, takže je to potěšující."

Šéf týmu Martin Whitmarsh pochválil Hamiltona za bezchybný výkon a litoval Buttonova odstoupení. "Vyhráli jsme tři závody v řadě, oba jezdci jsou v dobré formě. Lewis se posunul na druhé místo v šampionátu jezdců, také v Poháru konstruktérů jsme na tom dobře," dodal spokojeně.

Další článek: Pérez předjel v Monze oba vozy Ferrari a dojel druhý

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00