McLaren už zázraky nečeká! Brown mluví o extrémně špatném autě

McLaren neočekává, že by se v poslední fázi sezóny nějak výrazně zlepšil. Zak Brown přiznává, že tým vyrobil velmi špatné auto.

Nevíme, jak velký přínos McLaren zaznamenal po přechodu na motor Renault, protože letos rozhodně nepostavil jedno z nejlepších šasí na startovním roštu.

Nejlepším umístěním je Alonsovo páté místo z Austrálie. Od Monaka se týmu nedaří. V posledních čtyřech závodech bodoval jen jednou v Maďarsku.

„Budeme se i nadále snažit pracovat na tomto autě, ale bohužel jsme vyrobili extrémně špatné závodní auto,“ přiznal Brown pro Motorsport.com. 

Norris nepočítá, že by v prvních dvou letech s McLarenem vyhrál

Norris nepočítá, že by v prvních dvou letech s McLarenem vyhrál

„Vůz nereaguje na provedené změny, což vám říká, že v podstatě nemáme dobré závodní auto. Rozhodně bych tedy nečekal nějaké zázraky.“

„Jiné týmy vyvíjely rychleji než my. Vypadá to, že my jdeme zpět. Ve skutečnosti ale všichni ostatní jdou kupředu. Ve formuli 1 platí, že pokud nejdete kupředu, tak jdete zpět.“ 

Slabiny vozu se podle Browna projevily zejména ve Spa a v Monze, což ale McLaren očekával

McLaren nyní čeká na příchod Jamese Keye. Nevíme, kdy ve Wokingu nastoupí, ale zásadní vliv na vůz pro rok 2019 mít určitě nebude. Vývoj nového vozu začíná tradičně už někdy v dubnu. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: V Singapuru můžeme bojovat o pódium, věří Verstappen

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10